Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nyers bambusz...

Mit tegyek ha nyers bambusz rügyet ettem?

Figyelt kérdés
Melyik bambusz fajta mérgező? Főzés előtt gondoltam megkóstolom de amiket az interneten olvastam nagyon kétértelműek..

2017. máj. 11. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Amit kapni lehet, az nem mérgezö nyersen sem, csak legfeljebb nehezen emészthatö
2017. máj. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és léteznek olyan bambuszfajok amelyek nyersen mérgezők?
2017. máj. 11. 20:38
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
öltözz be pandának
2017. máj. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Tudtom szerint az idösebb hajtások lehetnek csak mérgezöek, de az sem minden fajtánál.
2017. máj. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Valószínűleg nem ettél belőle túl sokat nyersen.így remélhetőleg nem lesz tőle komolyabb bajod. A bambusz cián-hidrogénsav tartalma miatt nyersen nem fogyasztható! 5-8 perc főzés után ez az anyag lebomlik és így ehetővé válik.
2017. máj. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Amúgy pedig a vízbe bomlik bele vagy magába a gőzbe?
2017. máj. 12. 11:32
 7/7 anonim ***** válasza:
A hő hatására bomlik le a főzés során. A főzővizet ki kell önteni, a bambusz rügyet le kell mosni felhasználás előtt.
2017. máj. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!