Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Más is van így, hogy 8-10 óra...

Más is van így, hogy 8-10 óra alatt megeszi az egész napra való kajáját? Ez egészségileg baj?

Figyelt kérdés
Tegnap is reggel 7-kor ébredtem és volt két nagy étkezésem, egy kisebb és elrágcsáltam még pár gyümölcsöt délután 3 óráig. És utána úgy érzem már nem vagyok éhes és valószínűleg legközelebb megint holnap reggel eszek majd (ahogy most is történt). De ez nem csak mostanra igaz, általában így van ez heti 3-4 napon is. A legutolsó délutáni étkezésem és aközött hogy lefekszem aludni éjfél körül, egyszerűen nem leszek már éhes és elvagyok 14-16 órákat étel nélkül.
2017. máj. 15. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, csak nekem a nap első felében nincs étvágyam, nem a másodikban.
2017. máj. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

szerintema búzalisztes kajáktól van, azok nem csillaptják

hanem generálják az éhséget:)

2017. máj. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
1 óra alatt megeszem :D Ez teljesen OK, kinek kevés étel kell egyszerre, kinek sok.
2017. máj. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

Ahogy az is egyéni, hogy kinek mikor kell enni. Nekem délután, de képes vagyok este is. Délelőtt nem eszem és az elalvás előtti 8 órában sem szoktam, bár ott még tudok. Született időszakos böjtölő vagyok, az a fajta, akinek hangsúlyozottan káros a reggeli, a tipikus emberrel ellentétben.

A napi összbevitel számít s hogy jól érezzük magunkat. Aki attól tud energikusan lenyomni egy súlyzós edzést, hogy előtte 18-20 órán át nem eszik, az csinálja úgy :D Akinek enni kell előtte 1-2 órával, az meg úgy. Egyik sem rossz, csak más.

2017. máj. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


2: Tegnap reggelire (reggel 7-kor) spenótos-gombás csirkét ettem és ugyanezt ebédre is kb 1 órakor. Délelőtt 10-kor még benyomtam 2 almát és 1 banánt. És még délután 3-kor Egy diákcsemege mixet, egy kefírt és egy a hűtőben talált virslit.

(Amúgy nem vagyok semmi diétán vagy fogyókúrán, egyszerűen csak ilyen kajákat szoktam enni magamtól. Amúgy néha nyilván én is eszek rizst/krumplit/tésztát/pékárukat, csak ritkán)

2017. máj. 15. 17:06
 6/7 anonim ***** válasza:
30%
Ezzel csak az a baj, hogy nagyon egyoldalú az étkezésed, amit leírtál. Érdemes egy nap 2-3 féle különböző ételt enni, közötte pedig az említett magvakat, gyümölcsöket nassolnivalónak. Ahogy te étkezel sok értékes tápanyagtól megfosztod a szervezeted.
2017. máj. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%

Mitől fosztja meg magát? Eszik zöldséget, gyümölcsöt, húst, olajos magvat... Ez így határozottan változatos...

Nem kell minden ételcsoportot enni, sőt, sokunknak direkt jó, ha kihagyunk pár előnytelent...

2017. máj. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!