Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Foghúzás utáni étel tippek?...

Foghúzás utáni étel tippek? Mit lehet ilyenkor főzni, enni?

Figyelt kérdés
2017. júl. 1. 20:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerinted???
2017. júl. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bármit ami puha és nem tejes.
2017. júl. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

3 órán belül lehetőleg semmit.

3 napon belül lehetőleg tojást, tejet, tejterméket, savas, erjesztett ételeket, italokat kerülni.


Ha a húzás óta eltelt legalább kb 3 óra, akkor pépes állagút, ahogy írták. És rágj a másik oldalon, lehetőleg.

2017. júl. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
76%
Nekem nem szabadott tejterméket, tojást és bármit ami morzsás, egészen addig, amíg nem kezd begyógyulni. Ezen kívül kerüld a savanyú és csípős ételeket.
2017. júl. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én bébiételt toltam.
2017. júl. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Tudom mit nem szabad enni foghúzás után, de a kérdésem az lett volna, mi az amit viszont szabad és laktató is. Amit én eddig próbáltam: főtt krumpli, bébiétel, banán pépesítve, lereszelt alma és keksz.


Várom a tippeket!

2017. júl. 1. 21:20
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha tudod mit nem lehet enni, akkor nyilván nem olyan nehéz kitalálni, hogy mit lehet?
2017. júl. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
84%

Nem tudom, nekem egy régi vágású, és mégis nagyon-nagyon elismert magánfogorvosom van. Olyan vén a doktor úr, mint az országút. :D


És mikor fogat húzott annyival engedett el: "Tejeset lehetőleg ne igyon, kedves; a pacal meg ráér egy hét múlva is. Ezen kívül fogyasszon egészséggel bármit!"

Hát vicces volt, ahogy nevettem félig érzéketlen arccal. xD

De ezért is szeretek hozzá járni: az ember nem szorong, jól érzi magát, és élvezi(!!!), ahogy az az ember a szájában kotorászik. :D


A férjem is hozzá jár, ő szívbeteg, szóval neki a már fentebb leírtakat azért elmondta részletesen. De ha ilyen problémád nincs, szerintem nyugodtan betarthatod a tejmentességet és a pacal jövőhétre halasztását. :D

2017. júl. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
Nekem sajnos rengeteg fogam kihúzták már, amíg kiment az érzéstelenítő, addig semmi, utána tejes dolgokon kívül bármit lehet, csak nem azon az oldalon rágtam, és kész. Délelőtt kihúzták, este már gombapörköltet toltam, nem lett semmi baj.
2017. júl. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
28%

Főtt tojás sárgáját, össze is törheted főtt májjal, a főtt krumplival lehet pépesíteni, mehet bele apróra darabolt főtt cs.melle hús

Turmixolt, (összetört) főtt zöldségek: répa, karalábé,

De a vegyes turmixolt zöldség-italok is mehetnek

2017. júl. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!