Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » "2 adagot tartalmaz" olvasni...

"2 adagot tartalmaz" olvasni sokszor pl. zacskós levesen. Csak én kevestelem, hogy ez 2 embernek elég?

Figyelt kérdés

De nem csak levesre, bármilyen ilyenre amire ezt feltüntetik, tudom, és a család is tudja, hogy ez nagy hazugság, duplán kell venni (3 személyre).

De külföldön is, nővérem hozott Németo.-ból spagetti csomagot. Szósz, tészta csak ki kell főzni, elvileg 5 személyre elég. hát kb. én két evéssel meg ettem, úgy hogy nem maradram éhes.

Unokahugimmal, ettünk zacskós gyümi levest, hát, bőven kellet repetáznunk a másodikból,mert bizony még a gyerek is szinte jobban éhes volt a leves után, mint előtte.

Vagy csak én vagyok "nagyfogasztó" vagy más is? inkább többet veszek alamiből, de mindenki lakjon jól, ne maradjon éhes. (nem mindenapos persze ez a porból készült leves, de néha előfordul)


2017. júl. 5. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy klasszikust tudok idézni, remélhetőleg nem veszed magadra...

"Nem a zsemle lett kisebb, hanem a pofátok lett nagyobb"

2017. júl. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is bőven elég két, de van, hogy 3-szori étkezésre us.. tény, hogy elég kisétkű vagyok..

20L

2017. júl. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Ha NEKED MINDEN ételböl kevés az EGY adag, a többieknek meg nem, akkor a hiba BENNED van.


Nálunk a gyári adagok böven elegendöek, inkább még túl nagyok is, de kevésnek nem kevesek.

2017. júl. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem csak te kevesled. Amekkora egy adag ezek szerint, azzal egy egér sem lakna jól.
2017. júl. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Ti most vicceltek? Ettetek már mondjuk zacskós levest? Rá van írva, hogy 4 adag, de 2 embernek is kevés.

Vagy ti 1 deci levest szoktatok enni, benne mondjuk 1 kóbor borsószemmel meg egy másfél centis "óriásgaluskával"? Mert én múltkor pont vettem egy ilyen levest, rá volt írva hogy "óriásgaluska", na azok tényleg másfél centisek voltak. Szerintem ez még kicsinek is kicsi, nem hogy óriásnak. De biztos bennem van a hiba :D

Elhiszem, hogy sok az anorexiás, aki egész nap egy almán nyammog és vergődik, hogy milyen kövér a 30 kilójával meg a kiálló bordáival. De sztem a kérdező itt normális emberekre gondolt.

2017. júl. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#1nek: nem vettem magamra, ne félj :D

Amúgy én tudom, hogy vannak olyanok akiknek egy adag is rengeteg, de én a normálisan evő emberekhez (nem vegetáriánus, nem paleo, nem glutén és minden mentes stb stb mik vannak még) szólok első sorban, de tiszteletben tartom a véleményetek.

2017. júl. 5. 13:09
 7/9 A kérdező kommentje:
amúgy nem csak én vagyok vele úgy hogy kevés egy "gyári" adag, az egész család, kb :D még a nővérem is, aki nem nagy étkű
2017. júl. 5. 13:10
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Igen, észrevettem, hogy elég furák az adagok... De én eleve az "adag" fogalmat nem tudom értelmezni, nekem természetes, hogy az egyik embernek tízszer akkora az adag, mint a másiknak. Levesből nekem 1 liter az alap, de mivel nem azzal akarok jóllakni, itt általában leállok :)

Hogy ki mivel s mennyivel lakik jól, az is erősen szór.

Nincs semmi baj azzal, ha egy nem izmos, nem aktív leányka éhes marad 1000kcal tésztaétel után, ő ilyen és kész.


De szerintem a cégeknél sem úgy értik, hogy egy adag levessel jól kell lakni ebédre... Mást is eszik az ember.

2017. júl. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy a legtöbb étkezésem vega, glutén-, cukor- és laktózmentes s közel vagy teljesen paleo, sőt sokszor ketogén, de ennek semmihez semmi köze, minden étrenden szükségem van kellő kalóriára. Nem hiszem, hogy a vegák félig fényből élnek, bár egyes éttermek határozottan ezt hihetik, kaptam már vegaként 5 dkg grillezett zöldséget s 2 szem babot mint étel... Nos, nem, a vega is ugyanúgy ember, energiaigényes emlős.
2017. júl. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!