Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kórházba milyen tartós élelmis...

Kórházba milyen tartós élelmiszert ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Apukám kórházban van, de mondta hogy az ételek íztelen ehetetlenek, így szeretnék valami olyat vinni neki amit csak előkap és megesz, de nem romlik addig meg. Agyműtéte volt, így gondolom semmi túl fűszeres sem lehet.

Péksütemény nem a kedvence, de megeszi ha nincs más.

Esetleg a konzerven és péksütin kívül van más tippetek?

160 km-re lakok tőle, így főtt étel kilőve.


2017. júl. 23. 12:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%

Édes és sós kekszek, gyümölcs, gyümölcslé, paprika-paradicsom (a vacsorához pl.)

Egy kis üvegben ecet, fokhagymapor, só, erőspista: a legtöbb kórházas kaját ehetővé tudja tenni vele.

2017. júl. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
64%
Csokik, kekszek, könnyebb sütemények, kétszersült, sós rágcsák. Bármi jó igazából, ami kímélő és nem túl zsíros, nehéz.
2017. júl. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
A só tényleg jó ötlet, meg az uborka a kedvence. Köszönöm :)
2017. júl. 23. 13:23
 4/24 anonim ***** válasza:
25%

"Agyműtéte volt, így gondolom semmi túl fűszeres sem lehet."


Akkor ezekszerint apukád az agyával emészt, vagy mi köze van a kettőnek egymáshoz?


Egyébként hogy a kérdésre is válaszoljak, ha van mikró a kórhábzan akkor vehetsz neki bögrés leveseket, amit 2 perc alatt el lehet készíteni egy mikróban.

2017. júl. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
57%
Azért érdemes lenne az orvossal is beszélni, mert nem mindegy, hogy miket eszik, adott esetben komoly visszaesés lehet a nem megfelelö kajálásból.
2017. júl. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
75%
Ezt az orvosával kell megbeszélned, van olyan kórház, ahová gyümölcslén kívül semmit nem lehet bevinni.
2017. júl. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Agyával emészt :)

Most van túl kétszeres koponyafeltáráson, 2 napig altatták, gondolod egy fűszeres jó kis babgulyás megteszi??

2017. júl. 23. 14:48
 8/24 anonim ***** válasza:
91%

Én tuti főtt tojást (héjában szobahőmérsékleten sokáig eláll, ez elég köztudott róla) és olajos magot kérnék magamnak (meg a kedvenc szezámos sajtos sütimet, ami 4 napig áll el), de az édesapád ízlését, szokásait, esetleges problémáit nem ismerem. Némely húsféle is eláll, a száraz füstöltek, mondjuk az fűszeres szokott lenni... Jó lenne tudni, mit ehet egyáltalán.

Részvétem, én életemben egyszer voltam kórházban, de meglepően ehető volt az étel, csodálkoztam is, sosem voltam igénytelen, a menzakaját jobbára utáltam. Nyilván nem mindenütt egyforma.

2017. júl. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
20%

1. AZ agymütét oka nem mindegy, daganat esetén igen szigorú diétát kell tartani, minden más sokat ront a beteg állapotán.


2. A kórházi kaja ízre lehet, hogy nem túl jó, de az összetétele az, amire a betegnek szüksége van, azaz nem igazán jó, ha egy kis "hazait" is eszik mellé.


3. A helyedben a kezelöorvossal beszélnék, mert ö tud felvilágosítást adni arról, hoyg mit ehet a beteg, illetve adott esetben milyen füszereket használhat utóízesítésre.

2017. júl. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazatok van, felhívom a testvérem hogy kérdezze meg a dokitól mit vihetek be apunak.
2017. júl. 23. 16:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!