Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért gépsonka a gépsonka?

Miért gépsonka a gépsonka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyszer csak eszembe jutott, hogy vajon miért gépsonka a gépsonka?! Nem is sonka? Vagy az eljárás miatt? Tudok gépsonkát csinálni otthon? Nagyjából ezek a kérdések foglalkoztatnak... Valaki segítsen! KÖSZI



2017. aug. 3. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Géppel csinálják, összedarálják a húst és a gép megcsinálja a többit.
2017. aug. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Régen kb a 60-as években csak egyféle sonkát lehetett kapni, azt is főleg nagyobb csemegeboltokban.

Ezek a sonkák konzervdobozban voltak,(3-5 kilósak ) abból tolták ki, és géppel szeletelték. Akkoriban a szeletelőgépet csak erre lehetett használni, mert nagyon becses darab volt. A sonka is nagyságrendekkel drágább volt, mint bármely más felvágott, talán csak téliszalámi volt drágább.

Ez a sonka főtt,sós, füstöletlen volt, de emlékeim szerint nagyon finom volt.(már amikor hozzájutottunk )

2017. aug. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Tudsz csinálni otthon is,csak kell hozzá egy sonkaprés.

Rengeteg receptet találhatsz.

2017. aug. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#2. Hmmm... Azok a tormás sonkatekercsek amit édesanya készített húsvétkor..... Már rágondolni is gyönyörűséges.
2017. aug. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oh nagyon szépen köszönöm :) és nem is drága ez a présgép most nagyon ráálltam :D Ma is okosabb lettem valamivel. Tényleg köszi.
2017. aug. 3. 17:48
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért pontoztak le, én csak az eredetét próbáltam felvázolni. Mellesleg akkor nem darálták, és préselték, hanem sertés combsonka volt megformázva, és hőkezelve tartósítva.

Nyilván azóta hatalmasat változott a világ, és ezerféle módja van "gépsonka" készítésének, tucatnyi húsféleségből.

78-as, köszi, hogy még valaki emlékezik rá, persze én is csak a gyerekkoromból :), viszont a technológiát később "hivatalból" is meg kellett ismernem:)

És még tudnék írni az igazi gépsonkáról, de azt hiszem felesleges...

2017. aug. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!