Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti édes vagy inkább sós...

Ti édes vagy inkább sós szájúak vagytok?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem,hogy az édességeket vagy inkább a nasikat részesítitek előnyben.Nekem szinte minden ismerősöm édesszájú,a apum meg a tesóim is hozzák nekem a csokikat meg az édes kekszeket,mikor külföldön járnak,oszt alig fogynak el vagy egy hónap alatt.Javarészt csak evés után szoktam enni belőlük,mert csak akkor kívánom,akkor is csak egy két-kocka csokit.A csipsze,sós mogyi stb mind hamar elfogy nálam.

Ti vagytok vele?Édes vagy sós?



2017. szept. 3. 15:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Édes dolgokat szeretem leginkább, főleg a csokit😄

De van, hogy csak sósat kívánok, épp milyen kedvem van. :) 16/l

2017. szept. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

csípem a napraforgót, sós kiflit, a rizses csokit, éves szinten csak néhányszor. Nem csinálok rendszert a zabálásukból.

Néha néha, csokis kex, nápolyi. Ha sütök, azt is ritkán teszem, akkor eszek belőle, pár kockát vagy szeletet.

2017. szept. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
Oszt édees
2017. szept. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Inkább sós, ha választani kell. Édességet hónapokig nem eszem, eszembe sem jut. Sósakat sem rágcsálok egyébként, csak alkalomadtán.
2017. szept. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább savanyú, de azért sós és édes is :)

Sok savanyú, sok sós étel, sok édesség.

Ma pl. ecetes hagymalevest ettem, sós pörkölt földimogyorót, lekváros piskótát és csokifagyit. Kell mind (a gyümölcs ma jobbára kimaradt, csak egy kevés banán képviselte, mert kicsit túlzó volt a körtefogyasztásom így szezonban. de azt is szinte naponta eszem).

Az édességet ki tudnám hagyni, ha muszáj lenne, elvileg működöm nélküle, csak sosem próbáltam.

A fő, hogy sok szénhidrát egyikben se legyen, azt nem bírom jól.

2017. szept. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt még hozzáteszem, hogy a csoki nekem speciális, mert KAKAÓ van benne. A kakaótlan édességek összessége sem tudna kárpótolni a kakaó hiányáért. Szóval nálam van kakaós édesség, normál édesség és gyümölcs, ezek mindegyik teljesen más kategória és hiányoznának akkor is, ha a többit két pofára enném.

Persze a zöldségek között is van édes, de az más, azt sóval vagy ecettel azért ellensúlyozom, amúgysem elég édes ahhoz, hogy önmagában édes ételt alkosson (kivéve a sütőtököt).

2017. szept. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkettő, a sósért és az édesért is odavagyok. Pl. amikor túrós csusza van, akkor előbb cukorral eszem, utána muszáj még egy tányérral sósan is ennem, vagy fordítva.

Vagy ha van előttem egy tányér édes süti és egy tányér sós valami, akkor felváltva eszem.

2017. szept. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

minden, ami sós...egészségtelen, de legalább finom.


például a jó sós füstölt tokaszalonna..sózott hering..sült oldalas sok köménnyel, fokhagymával, ésrengeteg sóval


később a zsírja kiváló kenyéren, enyhé sózva.

2017. szept. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Mikor mi.


Csokiból töménytelen mennyiség jöhet, de sós kesudióból is :D

2017. szept. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nassolni inkább sós - popcorn, mogyoró, chips, zöldségchips jöhet bármikor. Sütit, édességet, fagyit ritkán eszek.

A forrócsokit viszont imádom :)

2017. szept. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!