Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Honann jött a glutén-mentes...

Honann jött a glutén-mentes mánia?

Figyelt kérdés

Manapság egyre több helyen botlok bele, hogy "glutén meg mi minden mentes" változat is elérhető. Engem nem zavar, magamban meg véleményem erről a divathullámról, ha valaki követi, tegye. (persze az más, ha érzékeny/allergiás valaki ilyesmire,az kénytelen "mentes" dolgokat vásárolni)

Vak lennék, vagy tíz éve pl. ezekről semmit sem hallottam, ma meg a képedbe dörgölik, hogy"egyel minden menteset"(mondom, ha allergiás, az más!!)


2017. okt. 8. 13:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Nem mánia és nem divathullam. A glutenerzekenyek számára készítik ezeket a termékeket. Azért látod ma gyakrabban, mert egyre több az allergiás és az élelmiszeripari egyre jobban figyel rájuk, így bővül a termekskala is
2017. okt. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Andizsuzsi ***** válasza:
75%

"tíz éve pl. ezekről semmit sem hallottam"


És akkor komoly gondban is voltak a gluténérzékenyek, mert piszok nehéz volt megfelelően étkezniük. Ma viszont ehetnek kenyeret, süteményt, tésztát, ma már csak pénztárca kérdése.

2017. okt. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Alain Delon ***** válasza:
10%
Ez kb. olyan kérdés tőled, mint mikor valaki azt kérdezi, hogy hogyan lélegeztek az emberek az oxigén felfedezése előtt?
2017. okt. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Szerinted máni ha valaki gluténmentes kakát vesz? Én már alig merek enni bármit is mert mindenre alergiás vagyok. Legszivesebben ha tehetném semmit se ennék. Mert már alig eszek pár féle dolgot de még mindíg nem tudom mi árthat. Elhiheted hogy nem mánia
2017. okt. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Természetesen nem kakát hanem kaját
2017. okt. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%

Egyrészt sok gluténérzékeny van, másrészt elég sokan, orvosok is hangoztatják, hogy a glutén sokaknak nem tesz jót akkor sem, ha orvosilag nem érzékeny az ember, de összejön több faktor s betegséget okoz.

Én azért hagytam el, mert remekül megvagyok nélküle, akkor meg minek kockáztassak :D Aztán rájöttem, hogy a keményítőket is jobb, ha minimalizálom, egyszerűen így esik jobban.


Aztán manapság sokan mennek ételintolerancia tesztre. S rájönnek, hogy nekik voltaképpen nem jó a glutén az eredmények alapján. Maguktól nem vették észre, de így már kerülik.


Mindenfélét a képedbe dörgölnek, azt is, hogy egyél mindent. Tudod, hányszor olvastam ezen az oldalon is, hogy kötelező a hús és a cukor? Akasztottam már ki valakit azzal, hogy szinte semmi gabonát nem eszem. Sajna nincs elég tolerancia e téren, de ennek nem kell nagyon hatnia rád, te dönts és egyél, ahogy neked megfelel.

2017. okt. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%

Mert jött a paleó mánia, és még a szódabikarbónát is gluténmentesnek árulták. Ma már nagyjából lecsengett, persze vannak, akik még pörögnek rajta, mert a kenyér látványától is szédülnek.


Most a vegánság a divat és az életerőegészség. Tudtommal.

2017. okt. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%
Igazi sötét hozzáállás ez a "régen nem is tudtuk hogy mi ez akkor meg mi a baj vele?" duma.. Sokáig azt se gondolta senki hogy a szülést levezető orvosnak kezet kéne mosni, vagy azt hogy a dohányzás tüdőrákhoz vezethet. Aztán ahogy szépen haladunk előre egyre több infó áll a rendelkezésünkre, ostobaság ezeket élből elutasítani. Régen is voltak gluténérzékeny emberek, csak akkor még nem tudták hogy van ilyen, ették szépen a kenyeret mert mindenki ette, közben gyomorpanaszaik voltak, 50 évesen meg gyomorrákban meghaltak.
2017. okt. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%

Igenis DIVAT gluténmentesen étkezni. A legtöbben akik ezt teszik (instagram lányok) csak úgy csinálnak mintha gluténmentesen ennének, közbe azt sem tudják, hogy mibe van glutén. Attól, hogy megveszik a gluténmentes kekszeket, még másban, amiről fogalmuk sincs, hogy van benne, még lesz. Ezt pedig azért folytatják, mert azt hangoztatják, hogy a glutén hízlal, kiragyásodsz és felpuffadsz. Olyan nincs, hogy valaki egész életébe, 20-30 évig ette a péksütiket és hopp most azt mondja hirtelen magáról, hogy én gluténérzékeny vagyok :D:D:D Kabaré...


Nekem volt gimibe olyan évfolyamtársam, aki tényleg gluténérzékeny volt. Na pl. ő semmi gluténtartalmút nem ehetett és erre kiskorától nagyon ügyelt. Emlékszem mikor a meki bevezette a gluténmentes hambit, ő volt az első, aki beállt a sorba.

2017. okt. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Andizsuzsi ***** válasza:
10%

"Olyan nincs, hogy valaki egész életébe, 20-30 évig ette a péksütiket és hopp most azt mondja hirtelen magáról, hogy én gluténérzékeny vagyok"


De, van.

2017. okt. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!