Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szórakozóhelyen milyen italoka...

Szórakozóhelyen milyen italokat tudtok ajánlani amelyekben kevés kalória van? Inkább long drink tippeknek örülnék.

Figyelt kérdés
Épp diétázom és egy jó barátom születésnapjára vagyok hivatalos egy jobb kocsmába. Nem szeretném a diétát nagyon elrontani, de ha már megszegem akkor jobb lenne kerülni a sört és társait. Mit tudtok ajánlani? A vodkáról úgy tudom hogy aránylag kevés benne a kcal. Előre is köszi ha valaki veszi a fáradtságot a válaszra. Üdv
2017. okt. 27. 22:53
 1/5 Phoney ***** válasza:
100%
Az alkoholos italokban két kalóriaforrás van, alkohol és cukor. Mivel normálisan az alkoholtartalom szokta meghatározni, hogy 1-1 italból mennyi egy adag (illetve hogy mennyit iszunk belőlük egy este alatt), ezért mondhatjuk, hogy azokban van adagonként kevés kalória, amik többé-kevésbé cukormentesek. Ilyen a száraz bor, száraz pezsgő, illetve még inkább a tiszta párlatok (vodka, pálinka, whisky, valódi rum [azaz nem portorico], tequila, cognac/brandy, ilyenek). A rövidek közül cukrozottak viszont a likőrök (köztük a fütyülős és az „ízesített whiskyként” árult italok), a legtöbb ánizsos ital, bizonyos ginek, Tatratea.
2017. okt. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vodkaszóda
2017. okt. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
12%

Múltkor olvastam az Everclearről, ami elvileg a legtöményebb alkohol jelenleg a világon. Úgy rémlik, hogy egy feles belőle 300 valahány kalória. Pedig az majdnem tiszta alkohol, semmi hozzáadott cukrot nem tartalmaz, szóval akkor a többi tömény párlatnak is magas kalóriatartalma kell, hogy legyen. Mivel ugye, az alkohol maga cukor.

De közben rá is kerestem.

Almabor 36 kcal. Vörösbor 83 kcal. Barna sör 51 kcal. Fehérbor 82 kcal. Pezsgő 76 kcal. Sör 43 kcal. Vodka 231 kcal. Világos sör 38 kcal. Az összes többi rövidital is 250-350 kalória között van.

Koktélozva, gyümölcslével, kólával, stb-vel keverve szerintem húzósabbak a rövidek, mint meginni 1 vagy 2 sört.

A Díványon bort, pezsgőt, gluténmentes sört és pálinkát javasolnak.

Egy estével egyébként nem rontod el a diétádat, de ha nagyon vigyázol a gyomrodra, akkor tényleg csak koccintsatok egy pálesszel, utána meg inkább igyál vizet.

2017. okt. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
21%
A népies számítási módszer szerint röviditalból egy feles = 1 zsemlye.
2017. okt. 28. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%
"Az alkohol maga cukor". Hol hallottál ilyen hülyeséget?
2017. okt. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!