Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van olyan étel, amit szinte...

Van olyan étel, amit szinte korlátlan mennyiségben lehet fogyasztani, mégse hízlal?

Figyelt kérdés

Kényszeres evő vagyok, leginkább akkor amikor valami stresszhelyzet ér (ami elég gyakori a szorongás és a depresszió mellett, de most nem ez a lényeg)


Nyilván ez meglátszik az alakomon is, amit szintén szégyellek, de ekkor is előjön az evés, és be is zárult az ördögi kör.


El fogok kezdeni rendszeresen mozogni, egészséges étrend, pszichológus stb.


De érdekelne, hogy van-e olyan étel, amiben alig van kalória, és levezethetném rajta ezt a kényszeres evést.


2017. dec. 25. 10:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nincs.
2017. dec. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Az almatol meg senki nem hizott el
2017. dec. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Zöld, leveles zöldségfélékből készült saláta, öntetként max. borecet/balzsamecet, citromlé, fűszerek és 1 kanál olivaolaj.

Ilyenek, hogy jégsaláta, bébispenót, rukkola, madárbegy saláta, egyéb saláták, van bennük átlagosan 20 kalória/100 gr.

Illetve, kígyóuborka, sörretek, hasonló kalóriaértékkel. Ha megeszel egy kiló uborkát, az 160 kalória, és más már nem fér beléd...

És még egészségesek is.

2017. dec. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyers zeller, zellerszár. Valamilyen túrós-fokhagymás mártogatóssal még finom is.
2017. dec. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
zöldségek
2017. dec. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Nincs.
2017. dec. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
uborka paradicsom akar 10kg is
2017. dec. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Uborkából és salátából átkozottul nehéz túlenni magunkat. Nekem zellerrel pláne nem menne, mert nem tudom magában megenni :) De a retek és a savanyú káposzta, csemege uborka is jó (ez a 3 nekem igen pompás nassolásra).

A gyümölcsök ugye nem jók, főleg a cukrosabban, mint az alma (mert málnából már nehéz rengeteg kalóriához jutni, no meg drága is), ahogy sok zöldség sem igazán kalóriaszegény, de a legszolidabbak nem jelentenek nagy veszélyt.


De pl. én remek nassolnivalónak tartom a teákat is, persze üresen, ahogy a nemes tea általában fogyasztandó. Ha éhes vagyok, étel kell, de ha csak fogyasztanék valamit, egész jó ötletnek tűnik a finom ital.

2017. dec. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Káposztafélék is elég kalóriaszegények, a sok rost miatt viszont laktatóak.
2017. dec. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
pl.tofu...egyáltalán nincs benne szénhidrát...
2017. dec. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!