Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem működik a kotyogós...

Miért nem működik a kotyogós kávéfőzőm?

Figyelt kérdés
Karácsonyra kaptam egy egy személyes kotyogóst, először kitisztítottam úgy, ahogy a használati utasítás írta, utána átfőztem benne sima vizet, jól működött. Egy pár napig tökéletesen lefőtt benne a kávé, de az utóbbi pár napban egy csepp kávé sem jön fel, csak gőzölög. Ha 10-15 percig hagyom a tűzön, az összes víz elpárolog de egy csepp kávé sem fő le. Egyszer emiatt annyira felmelegedett, hogy leolvadt a füle... Ugyanolyan fajta kávét használok, mint eddig, ugyanolyan mennyiséget teszek bele vízből is. Gondoltam, hogy az lehet a baj, hogy gáztűzhelyünk van és a legkisebb égő legkisebb lángja is túl nagy, csak a kávéfőző szélét éri a láng, de régebben így is lefőtt. Próbáltam ferdén rátenni a lángra, hogy nagyobb felülelten érje az alját, de így is csak gőzölög. Valakinek van valami tippje?

2018. jan. 5. 11:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ma délben pont ezt ajánlottam neked.

Nekem is van egy olyan lángelosztóm, ami teljesen zárt, jó nehéz fémből van.

2018. jan. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
64%
Kizárt dolog, hogy ennyit számít a láng.. Már többféle kotyogósom volt és mindenhol tudtam használni..
2018. jan. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Csak a kotyogós kvfőzőben lehet igazán finom kvt főzni. Amikor elkezd főni, felveszed a lángot, addig minimumon, és jobb az íze. Próbáld ki. Csinál elektromos főzőben, meg így, ahogy írtam. És látod a különbséget.
2018. jan. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

#11 nem volt kedvem kikeresni, hogy ki adta ezt a tippet :D Köszi szépen!


#12 tényleg ennyit számít, annyira kicsi az 1 személyes, hogy nem tudom úgy rakni a gáztűzhelyre, hogy pont jó legyen. Ha középre rakom, akkor a legkisebb láng is alig éri az oldalát, ha ferdén teszem, akkor meg leesik a rácsról. Főzőlapos tűzhelyen biztos nem lenne vele gond.

2018. jan. 6. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!