Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Nem kotyog a kotyogós kávéfőző...

Nem kotyog a kotyogós kávéfőzőm ez baj?

Figyelt kérdés

Lehet, sokan megmosolyognak, de eddig kizárólag nescafe-t használtam, most kaptam egy régimódi kotyogóst, ami most igen furcsa, totál kezdő vagyok kotyogó ügyben.

Tudom, bután hangzik: de mennyi ideig kel főzni benne a kávét? Úgy magyarázták, mikor kotyogni kezd a kávéfőző, akkor van kész.

A kávé pár perc alatt feljött ugyan, de semmi kotyogó hang.

Eltelt fél óra, semmi kotyogás. Ekkor meguntam, és levettem. Nem volt rossz íze, de kissé volt némi kozmás aromája.

Tényleg muszáj kotyognia, vagy ez csak elnevezés? Mikor van kész a kávé? Mikor feljött?


Előre is köszönöm a válaszokat, felpontozok!:)


2011. aug. 29. 14:33
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Nem muszály kotyognia.A kávé akoor van kész ha feljön.
2011. aug. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
hát szerintem nem kell kotyognia ha lejön, bár nem tudom nem értek hozzá mert nem én szoktam főzni :D
2011. aug. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj kotyognia, ahogy feljön a kávé, kész.


Nekem is kotyogós van..

2011. aug. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 doboszoli ***** válasza:
100%

A mai "kotyogókban" már nincs kotyogó, ami nem más mint egy súlyszelep. Kispórolták, a rossz erkölcsű anyjukat!

Nem is ad olyan kávét, mint a békebeli.

Ha feljött a kávé, fogyasztható.

2011. aug. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mennek a pontok mindenkinek!:)
2011. aug. 29. 18:38
 6/12 A kérdező kommentje:

Egyébként azért is vártam a kotyogást, mert a szüleim régi kávéfőzője (pont úgy néz ki, mint az enyém) kotyogott.

Elég kotyogós, akarom mondani, kótyagos ötlet volt kispórolni!

2011. aug. 29. 18:40
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért volt kozmás az íze, mert miután kijött a kávé otthagytad még és kissé megégett. Enyém sem kotyog, de hallom amikor jön a kávé, tehát valamiféle hangot ad ki magából. :-)
2011. szept. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, ha nagyon fülelek, enyhén zümmög, ha feljön a kávé. Ellenben a szüleimé olyan hangosan kotyog, hogy az egész házban hallatszik.


Egyébként egész jó kávét ad, csak figyelni kell rá, mikor jön fel.

2011. szept. 1. 15:04
 9/12 doboszoli ***** válasza:
Én is kotyogó-fan voltam, de vagy 10 éve átpártoltam a szarvasi elektromoshoz. Az a mini espresso vagy mifene.
2011. szept. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
a mién nagyon régi, és kotyog :)
2011. szept. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!