Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hol egyek az egyetemen?

Hol egyek az egyetemen?

Figyelt kérdés

Menza egy tőlem távoli épületben van csak (de a saját kajámat enném és egyedül...), kint csak padok vannak asztal nélkül, senkit nem szoktam enni látni sehol.

Nem szeretnék begubózni a kocsiba enni minden nap, de jelenleg nincs jobb ötletem :(

Aki kolis oda megy, aki itt lakik, hát az fogalmam sincs hova...haza? Nekem se időm, se kedvem hazamenni ebédelni minden nap, aztán vissza.


2018. jan. 29. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát először is szerezz társakat akik hasonló cipőben járnak, mint te. Másrészt meg keressetek akkor büfét vagy teakonyhát, ahová leülhettek (de szerintem társaságban rögtön nem olyan gond, ha el kell kutyagolni a menzáig és ott eszitek meg az ebédet).
2018. jan. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy igaazd van, de nem vagyok túlzottan társasági típus.
2018. jan. 29. 14:25
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Hát akkor ezen ideje változtatni :)
2018. jan. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
...dehogy segítsek az első lépésben: ülj olyan figurák mellé, akikkel el tudod képzelni, hogy esetleg haverkodjatok, aztán ha ebédidő van, akkor fordulj oda valamelyik melletted ülőhöz és kérdezd meg, hogy a menzán kajál, mert nincs kedved egyedül enni, de nem ismersz még igazán senkit. Valsz. baromira örülni fog, mert ő is ugyanúgy nem ismer senkit :)
2018. jan. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak van egy-két csoporttársad, akikkel beszélsz. Mondjuk, aki éppen melletted ül órán.

Nálunk az előtérben, folyosókon voltak "közösségi terek" asztalokkal, székekkel. Ott ettünk. Vagy volt a közelben, bár másik épületben egy büfé, kajálda. Vagy menüzni jártunk a közeli éttermekbe. Vagy kimentünk a közeli piacra lángosozni :)

2018. jan. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi ciki nincs abban, ha csak úgy leülsz valahova enni. Nem tudom, te hova jársz, de nálunk ez teljesen normális dolog. Az emberek ülnek az egyetemen a folyosón, a közösségi térben, az udvaron, eszik a szendvicsüket, a főtt kajájukat, a gyrost stb...


Gondolatkísérlet: te mit gondolnál arról, ha látnál valakit kajálni az egyik általad említett padon? Semmit, ugye? Ez egy teljesen hétköznapi dolog, lehet, hogy fel se tűnne, hogy kajál, csak elmennél mellette. Akkor meg mitől félsz? Hogy kinéznek emiatt? Ez az egyetem, ember, nem az ovi!

2018. jan. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Váltogasd a helyeket. Ha épp olyanod van, ülj autóba, vagy 1-1 alkalommal sétálj be a menzára, esetleg ülj ki nyugodtan a padokra, keress a közelben egy jó kifőzdét, pizzériát, gyorsbüfét... Meg szedj össze pár barátot/barátnőt, és menjetek közösen ide-oda, esetleg rendeljetek egy pizzát, stb.


Enni bárhol lehet, senkinek semmi köze hozzá. Én például a volt munkahelyemen kimentem a recepcióra, leültem a lépcsőre, és ott ettem, ha épp nem akartam felmászni az emeletre, és átbaktatni az épület másik felébe. Volt aki furának tartotta, de tenni kell rá magasról.

2018. jan. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!