Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A kókuszolaj most akkor...

A kókuszolaj most akkor káros, vagy egészséges?

Figyelt kérdés
az egyik helyen azt olvasom, hogy káros, a másikon már azt, hogy egészséges. Sőt olyan is van, hogy az egyik mondatban még azt írja egészséges, de a következőben már ellentmond magának a cikk írója. Lehet-e vele állandóan sütni, főzni, vagy váltogatni kell. Mintha egyik helyen azt olvastam volna, hogy folyamatos használata máj károsító lehet.
2018. jan. 30. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam vele,amikor kerestem alternatívákat olajra.:D


Szerint mint mindenben itt is a mértékletességben van a lényeg.

Én néha kókuszolajat használok,néha olívaolajat,kacsazsírt,libazsírt.


Csak arra ügyelj,hogy akármilyen olajatr választasz,ne legyen finomított.


A jó minőségű vaj is egészséges ha mértékletesen fogyasztod,vagy főzöl vele.

De egy minőségi margarin is tökéletes sütésre,főzésre.


Sőt,ha egy recept mondjuk vajat vagy margarint kíván,akkor láttam már olyat,hogy valaki földimogyoró vajjal vagy törökmogyoró vajjal,vagy egyéb magv alapú vajjal helyettesítette.:D

2018. jan. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Én nem használom, mivel eléggé újdonság és nagyon megoszlanak a vélemények. Egyébként nem is hiányzik.

Süteményekhez mindig Rama-t vagy vajat használok.

Sütés-főzés során pedig próbálok mindent úgy elkészíteni, hogy ne kelljen hozzá sok zsiradék. Leginkább napraforgó olajat használok. Salátákhoz használok olívaolajat. Ha Sütünk kacsát, libát, annak a zsírját is felhasználjuk utána.

Szerintem ez így elég változatos, nem csak egy fajtát fogyasztunk mindig. Nem érzem szükségét a kókuszolaj vagy bármi más használatának.

2018. jan. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%
Én csak kókuszzsírt használok, manapság már nem sokat, napi pár dekát maximum. Amilyen fórumokon én járok, a legegészségtudatosabbak is boldogak vele, igazából kizárólag ezen az oldalon hallottam róla rosszat (általában egyértelműen megalapozatlanul, egyesek szerint minden telített zsír rossz, na aki ennnyit tud, az nem igazán tud érdekelni), másutt csupa jót. A szervezetem nem tiltakozik, más opcióm pedig nincs is, semmilyen más zsírt nem ismerek, ami elfogadható lenne számomra.
2018. jan. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Káros- a lánchossz semmit sem számít. Tele van telített zsírsavakkal, rossz, sőt rettenetes az omega 3:6 aránya.
2018. jan. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!