Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért lenne annyira káros az...

Miért lenne annyira káros az energiaital?

Figyelt kérdés

Mindenkitől azt hallom, hogy mennyire káros az energiaital, rossz a szívnek, májnak, stb.


Megnéztem egy 250 ml-es klasszikus BOMBA összetételét.


víz, cukor, E 330, citromsav, széndioxid, aroma, karamell, inozitol, B5 vitamin, B6 vitamin, B12 vitamin, aszpartám, acelszulfám-K, aszpartám, ammónium-szulfitos karamell, riboflavin-5-nátriumfoszfát, koffein


Ezek közül minden megtalálható az egyéb üdítőitalokban, legyen az akármilyen szénsavas narancslé/málnalé/kóla/citromos üdítő stb...


A riboflavin-5-nátriumfoszfát a szervezetben B2 vitaminná alakul, és emellett 3 másik B-vitamin is van az italban. A koffeintartalma 15 mg/100 ml, azaz ha megiszol egy doboz BOMBÁT, közel nem viszel be vele annyi koffeint mint egy csésze kávéval.


Lehet, hogy a mesterséges édesítőszerek és a színezékek nem egészségesek, de szerintem ezek miatt az energiaital egyáltalán nem rosszabb mint bármilyen más lónyál üditő, csak rossz híre van.


Vagy mégis?



2018. febr. 4. 22:49
 1/10 anonim ***** válasza:
6%
Szénsav a vért károsítja és a csontokat , aszpartam idegméreg , tartalmaz még ammónia származékot és az ízfokozót , mesterséges vitaminok nem oldódnak a szervezetben , a nátriumfoszfát foszforsav ami szintén kártékony . Ezek nem csak tartósítanak hanem a sok cukort testik savanykássá , emiatt nem annyira émelyítő .
2018. febr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Hu, ennyi tevhitet se lattam meg egyetlen valaszban.
2018. febr. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
A koffein tartalma miatt, mert nem érzed azt mint a kávénál. Én reggel iszom egy csésze kávét és elég egész napra. Ellentétben az energiaitallal, amiből egyszer 3-at ittam egymás után, felpörgette a pulzusom rendesen...
2018. febr. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

A kávétól nagyon durva gyomor problémáim lesznek ha iszok, igy marad az energia ital

Szeretem az ízét

2018. febr. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajod nem lesz tőle, elég követni a flakonon lévő utasításokat. Rajta van,hogy kik ne fogyasszák, terhesek,szoptatósok,magas vérnyomásban szenvedők,szívbetegek stb...

és hogy napi fél liternél többet nem szabad meginni.

ha ezeket betartja az ember semmi baj nem lesz.

nyilán nem jó rászokni, de ha alkalmanként megiszik az ember 1-2 dobozzal magában(nem alkohollal keverve)akkor semmi baja nem lesz.

2018. febr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
2es járj utána mert tévhited tájékozatlanságod neked van ,a tényekkel ellentétben .Aztán másolj be bizonyítékot hogy egészséges és hasznos az amit megvédtél .
2018. febr. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Te meg másolj be a saját hülyeségeidre bizonyítékot és ne csak vádaskodj...
2018. febr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
92%
ne veszekedjetek inkább mondjatok érveket pls.
2018. febr. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
0%
Amúgy lóhere van benne, állati eredetű.
2018. márc. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
92%
Én Burnt szoktam inni és megvagyok. Nagyon érzelmes vagyok és kell a jobbagyféltekei behatás hogy a bal is menjen. Szóval tudom hogy káros, de k*rvára jól esik.
2018. márc. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!