Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Káros ha egyszerre ennyi...

Káros ha egyszerre ennyi energia italt ittam? (tobbi lent)

Figyelt kérdés
Ma voltam a Camponába és gondoltam bemegyek a Tescoba venni valamit. Láttam h a kedvenc energiaitalomból(hell) van sörösdobot méretű kiszerelés is. 300forint volt. Megvettem. Egyszerre megis ittam az egészet olyan szomjas voltam már és most nagyon szúr a szivemnél. Lehet vmi bajom? 14/L

2016. szept. 18. 22:27
 1/10 anonim válasza:
100%
Elvileg nem. Fél liter az nem nagy mennyiség, viszont ha szúr a szived akkor lehet valami benned nem stimmel amire a nagyobb dózisú loffeines cukorzuhatag rátett egy lapáttal. Amúgy 14 évesen mi a francnak energiaitalozol? Btw igyál vizet az mindig mindenre jó :D meg próbálj mozogni hogy a szervezeted felhasználja
2016. szept. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem szoktam nagyon energiaitalt inni. Inkabb viz párti vagyok. Csak gondoltam hogy most ez egy kivételes alkalom Úgyhogy veszek. Lehet hogy rosszul döntöttem...😒
2016. szept. 18. 22:41
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Ugyanígy voltam.Osztálykirándulás volt és mindenki energiaitalt vett akkor már én se akartam kimaradni a sorbol.2 kis dobozzal ittam meg akkor eloszor es utoljara ereztem az izezet.Soha tobbet.Nagyon szurt a szivem es rosszul lettem.Nem valo ilyen vacak a szervezetunkbe.
2016. szept. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ízét*
2016. szept. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyitől nem lesz bajod, de ezek szerint nem bírod olyan jól és felmegy a pulzusod. Legközelebb ne igyál ennyit, max. a kicsi változatot, de én 14 évesen azt sem javaslom azért
2016. szept. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Figyelj, az energiaital nem neked való. Nem embernek való. Nem véletlenül hoztak törvényt a koffeinszint csökkentésére, de szerintem még így is botrányos. A koffein és a cukortartalma önmagában is függőséget okozhat, de igazából semmi olyat nem tesz a szervezeteddel, ami neked bármilyen szempontból is jó lenne.


És mire kellene neked energia egy bevásárló központban? Egy életre tönkre teheted a szívedet meg a vesédet.

2016. szept. 19. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Nem lesz (lett) bajod tőle, ha jól számolom, ez 150 mg koffeinbevitelt jelentett, ami abszolút nem káros. Csak a szervezeted nincs hozzászokva a koffeinhez, ezért érezted meg.

Tanulság: energiaitalt ne puszta szomjoltársa használj!

2016. szept. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Különösen 1:52-nél érdemes figyelni a szövegét:

https://www.youtube.com/watch?v=EirL71RkScc

2016. szept. 20. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ó hatoska, azt hiszed azért hoztak törvényt a koffeinre mert annyira érdekelte a politikusokat az egészség? a zsebük érdekelte angyalom, az állam így működik minden országban.... Mellesleg aki attól a 80mg koffeintől rosszul lesz ami egy dobozba van, az már egy lepkefingtól is felborulna.

annyira imádom az ilyen szagértőket, aztán az ilyenekről derül ki később hogy otthon meg megiszik napi 4-5 kávét cirka 400mg koffeint bevitelezve, de azért az energiaital a rossz.

2016. szept. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Hatoska" vagyok. Enyhe koffeinérzékeny. Heti max egy kávét iszom, és abból is csak gyengébbet. Továbbá, ha nem is vagyok szakértő, az ötös élettanommal, négyes pszichofarmakológiámmal, talán engedhetek meg magamnak egy-két kijelentést. Szívesen beszélgetek arról, hogy a koffein és a cukor együtt milyen útvonalon keresztül erősítik a diabétesz kialakulásának veszélyét, vagy hogy a rossz időpontban elfogyasztott koffeines italok hogyan hatnak a kortizolszintre.


De ez a gyakorikérdések, ahol szerintem egyszerűbb kimondani azt, hogy egy tizennégy évesnek tökéletesen felesleges energiaitalt innia. És persze, a politikusokat tényleg csak a zsebe érdekli, de kevesebbet lophatnak az egészségügyből, amíg az ischemiás szívbetegségek kockázata az egeket veri és koffeinfüggővé tesszük a fiatalságot. A nagy halálozási statisztikák elviszik a pénzt.

2016. okt. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!