Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy néz ki az étrended...

Hogy néz ki az étrended munka, iskola mellett?

Figyelt kérdés
Milyen egy napi étrended? Mikor mennyit és mit eszel/családod mit eszik? pl.: reggel,tízórai,ebéd,uzsonna,vacsora és hogy milyen jellegű ételeket, pl. reggel felvágott,stb.

2018. febr. 6. 20:13
 1/9 anonim válasza:
87%

Reggelire vagy zabkását eszek vagy melegszendvicset ketcuppal és mindig egy fél literes kakaóval.

Suliban eszek egy szendvicset: egy zsemle, vajkérmmel, csirkemellsonkával, salátalevéllel, kápia paprikával.

Otthon valamit ami épp van. Én leginkább valami csirkemellből készült ételt fogyasztok. Ma pl párolt csirkemell csíkokat ettem törtkrumpival és házi kukoricasalátával.

Pár órája ettem egy tortaszeletet.

Vacsira szerintem egy két pogácsát elrágcsálok.

2018. febr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Változó suliba vagy zabkasat viszek vagy peksutit esetleg nagyon ritkan szendvicset.

Itthon meg eppen ami van ma pl borsofozelek es sajtosrud

2018. febr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%

Én itthon vagyok, a párom munkába jár, 6-tól 2-ig.

Reggel 6-kor a munkahelyén eszik egy nagy reggelit, amit visz (heti 1-2 alkalommal zabkása, 1-2 alkalommal süti, amit én sütök és szénhidrátszegény lenne, de mazsolával és körtével eszi, néha pogácsa, esetleg krumpli/rizs tojással), én pedig semmit.

Együtt ebédelünk 3-kor, többnyire zöldség- és tojásételeket, ő rizzsel, én zöldséggel, plusz sokszor van édesség, plusz neki mazsolás rizssüti csokival (ő készíti mikróban, úgy heti több tucatszor, már-már ijesztő, de jól bírja évek óta).

5 körül vacsorázik, ami akad, de tipikusan 1-2 rizssüti azért van közte és a földimogyoró is népszerű. Ha komolyan akar fogyni, akkor ez az étkezés kimarad, mert kevesebbet nem tud enni egyszerre, illetve nem érdemes, mert csak éhezni fog, igaz, így is, de csak este.

Az én estém változékony, de ideálisabb esetben vele eszem valami apróságot (pl. egy rántotta, maradék jégkrém, földimogyoró), ha pedig komolyan fogyni akarok s jóllakott is vagyok, akkor ez kimarad, kivéve, ha nem, mert ebédre nem ettem meg az egész napi keretemet, de erre tartósabb fogyáskor nincs sok esély.


Ez nekünk pompás, sőt közel ideális, kivéve, ha fogyni akarunk, mert az nem annyira könnyű.


Pici étkezéseknek nincs értelme számunkra, de azért van, hogy bekapunk egy kis mogyorót, gyümölcsöt, miegymást.

2018. febr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én 3trendem tragikus. 11-re járok dolgozni, nyilván utolsó pillanatban indulok el, így nincs reggeli. Amúgy se nagyon tudok semmit leerőltetni felkelés után. Bent iszom egy kávét tejjel. Ebédelni 2-3 között szoktam, változó hogy mit, vagy kifőzde, ha nem túl moslék, vagy curry, burrito, ilyesmi. Van hogy ki is marad, mer mar mindent unok a környéken. Este 7-ig dolgozom, utána megyek haza. Ha nagyon kajás vagyok, vagy barátom főz, akkor van főtt kaja (többnyire csirkés-zöldséges cucc), vagy eszek valami hideget, túrót, sajtot, kefírt, zöldséget, stb. Ha nassolok még este, akkor magokat, sajtot, de ha rossz kedvem van, sajnos csoki is becsúszik :( Jobb lenne többször enni, és értelmesebben, de képtelen vagyok :(
2018. febr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző, ez nem is olyan rossz, vagy csak túl sokat voltam a fogyókúrásban? Á, nem, az átlagemberek közt is rengetegen esznek rosszabbul. Régen nekem is így nézett ki, csak én tésztát főztem este (biztosan mást is, de az emlékezetes, amikor nagyritkán este 10-kor estem haza)...
2018. febr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Reggelire egy pogácsát szoktam enni, ebédre azt hozok, amit főztünk előző nap. Ez lehet főzelék, tésztaétel, hús, pizza, akármi. Vacsira általában szendvics, vagy ha sütünk pizzát, akkor azt.
2018. febr. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Reggelire elég bőségesen étkezem: két nagyobb szelet kenyér (vagy három kisebb) megkenve vajjal, rá szalámi, sajt és tavasztól őszig valami zöldség is (snidling, újhagyma, zöldpaprika, paradicsom, mindezek saját kertünkből). Utána még egy kis mézes-vajas kalács vagy ha akad sütemény, akkor az. Hozzá elfogy 2-3 bögre tea.


Déltájban munkahelyen egy kis gyümölccsel indítok (télen ez alma vagy narancs vagy banán, nyáron és ősszel idénygyümölcs), utána két szendvics (tehát 2x2 szelet kenyér, kenyerek között vaj és szalámi). Esetleg utána egy kis édesség. Télen munkahelyen is szoktam hozzá teát főzni.


Estebéd otthon. Ez előfordul, hogy fél 5-kor van, de van, hogy fél 8-kor (attól függ, mikorra érek haza). Ez komplett meleg ebéd: leves + második fogás. Ez utóbbi sokszor főzelék + virsli (idő hiányában), máskor hús+köret, vagy mondjuk rakott krumpli.


Utána viszont általában már nem eszem este. Esetleg, ha könnyű volt az ebéd és korán volt, akkor este 9-kor még valamit.

2018. febr. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Reggelire vajas kenyeret eszem vagy kalácsot lekvárral, néha iszom hozzá teát, egyébként egész nap vizet iszom. Tízóraizni akkor szoktam, ha nem tudok 15 óra előtt ebédelni, ez általában gyümölcs, müzliszelet vagy péksütemény.

Ebédre mindig meleget eszem, általában levest és másodikat is (hétköznap menüt rendelünk, hétvégén főzünk).

Délután gyümölcsöt, időnként süteményt szoktam enni 17-18 óra körül, vacsorára pedig szendvicset (20-21 óra között).

2018. febr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ma pl.:

- reggeli szezámmagos bagel vegán mandulakrémmel, avokádóval,friss spenótlevelekkel, vegán cheddar sajttal

- uzsonna alpro vegán túró friss gyümölcsökkel

- ebéd zöldsaláta, paradicsommal, kukoricával, avokádóolajjal, mellé egy köménymagos, teljes kiőrlésű zsemle

- vacsora fokhagymás vöröslencsés-gombás egytálétel vegán tejföllel

2018. febr. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!