Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha kevés pénze van valakinek,...

Ha kevés pénze van valakinek, nem isbtud egészségesen élni?

Figyelt kérdés
2018. febr. 10. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Dehogynem! A friss zöldségek általában olcsók, ha arányosan nézed, hogy mennyivel laksz jól. Érdemes a szezonnak megfelelő zöldségeket/gyümölcsöket venni, mert ezek vannak jobb áron (pl. cukkinit, padlizsánt nem érdemes télen venni). A tojás ára sem vészes ahhoz képest, hogy mennyire laktató és hasznos energiaforrás. Húsokból, sajtokból érdemes nagyobb adagot venni pl. amikor leárazás van, és lefagyasztani.


Persze attól is függ, hogy van-e valamilyen étel allergiád, és mit tartasz egészségesnek. Én egy házi készítésű zöldséges tésztát még bőven az egészséges ételek közé sorolok, hiszen nincs benne semmi mesterséges, ami a bolti/gyorséttermi dolgokban. Ezekből, illetve rizses ételekből nagyobb adagot is ki lehet hozni max 1-2 ezer forintból.

2018. febr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Nagyvonalakban egyetértek az előttem szólóval (bár nekem a tészta nem egészséges, de napraforgóolajat, répa- vagy nádcukrot sem használok).

Én roppant szegény vagyok és egészségtudatos, plusz hedonista. Vígan összeférnek az én szintemen, ahol jut havi 25-30 ezer forint ételre fejenként. Ebbe speckó diéta, pár luxusélelmiszer is simán belefér, a remek házi tojás pedig nagy mennyiségben is.


A mozgáshoz sem kell pénz.


Mondjuk életnek nem nevezem a nagy szegénység melletti életmódot s vannak egészségtelen lelki vetületei is.

2018. febr. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Nézzük végig , minél több gagyit vagy luxus mérget veszel annál jobban lelakod magad . Értem ezalatt a piát cigit üdítőket energiaitalokat lényegtelen milyen márka mert egyformán árt . Teljes kiőrlésű gabonák készítményei kicsit drágábbak mint a fehér lisztesek de jobbak .Felesleges napi 5ször étkezni nassolni és állandóan főzni sült élelmeket magunkba tenni . Nyers termések magvak teák sokat segítenek , jobbak mint a vitamin és egyéb pótlékok . Akcióba ki lehet sok helyen fogni jobb minőségű vizsgált szalámit fagyasztott árut . Kerülni kell a modern adalékokkal sóval telített kiegészítőket mártást ételízesítőket kekszeket , saját készítésű mindig olcsóbb ízletesebb . Kerékpározni futni lehet ingyen amíg bírjuk ...
2018. febr. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egyáltalàn nem vagyok kövér. Miért lenne felesleges a napi ötszöri étkezés??? Ez sztereotípia, hogyha valaki egészségtelenül étkezik, kövér legyen.

Egyetem alatt minden drága.

2018. febr. 10. 17:37
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Lehet! Ha van mélyhűtőd sokmindent el tudsz tenni. Pl. Nekem így van egészvtélen eprem és barackom is. Cukinit igenis megéri venni telen és uborka helyett használni pl szendvicsbe meg salátába. Mert sokáig eláll és jóízű télen is, nem úgy mint az uborka ami drága ízetlen és 3 nap alatt megromlik. Én azt tapasztalom hogy mióta nem veszek rágcsalni valólat édességet, alkoholt csomó pénzem marad és az egészséges ételek ehhez képest nem olyan drágák. Pl. A jó minősegű kenyérre 1000ft al költök többet havonta, mintha a vacak zacskós fehéret venném. Nekem ez megéri.
2018. febr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Dehogynem... a legegészségesebb ételek általában a legolcsóbbak: zöldség, gyümölcs, gabona, olajos mag, hüvelyesek... és ezek a lehető legegészségesebb étrend alkotóelemei :)


Évek óta élek csak ezeket, semmi készterméket, húst, tojást, tejterméket nem fogyasztva, fillérekből kijövünk, főleg úgy, hogy kertünk is van. Beteg 5 éve nem voltam...sokkal kevesebb alvásra van szükségem, kiváló a vérképem, nagyon jól érzem magam!

2018. febr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csirkemell

Tőkehal

Hekk

Pulykacomb

Csirkecomb

Lencse

Hántolt árpa

Rizs

Köles

Durumtészta

Teljes kiőrlésű liszt

Tehéntúró

Földimogyoró

Zab / zabliszt

Fejeskáposzta

Vöröskáposzta

Vöröshagyma

(Egyéb zöldségek)

Tojás

Tejsavó koncentrátum/kevert fehérjepor

Multivitamin

Opcionális: C-vitamin


Mind maga nemében a legolcsóbb, ezekből ha értesz a fitnesshez, a lehető legolcsóbb egészséges étrendet tudod kihozni, ha akarod tudok segíteni neked ebben. Én jelenleg szálkásítok, 97 kilós fiúként is megúszom napi 900 ft körül a kajálást, kisebb tömeggel nyilván arányosan olcsóbb is.

2018. febr. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok:

A titka a dolognak, hogy számolni kell, melyik termék adja egységre leosztva az áráért a legtöbb fehérjét, összetett szémhidrátot, élelmi rostot, esszenciális zsírsavat, vitaminokat/ásványi anyagokat stb.

Az teljesen nyilvánvaló, hogy minél inkább feldolgozatlananb formában van az élelmoszer, annál olcsóbb, mivel kevesebb ember munkáját fizeted ki benne és még felesleges dolgokat sem kapsz bele. 1 kg csirkemellfilé jelenleg 1100 ft, akcióban van olcsóbban is, 23%-os fehérjetartalommal. 1 kg csirkemellsonka hústartalma 60-90% bármi lehet, fehérjetartalma 14-20%, ára 1500-3000 ft/kg. Melyik éri meg jobban?

2018. febr. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!