Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Aki nem mossa meg a tojást,...

Aki nem mossa meg a tojást, miért így csinálja?

Figyelt kérdés
2018. márc. 13. 11:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
60%
Mert bemosod a csirkexart és a bacikat.
2018. márc. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
1. Ezért, meg egy sima vizes lögyböléstől nem lesz tisztább, kórokozókat, vagy bármi mást az nem öli meg. Tojást feltöröm és utána kezet mosok.
2018. márc. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Hova mosom be??
2018. márc. 13. 12:02
 4/23 anonim ***** válasza:
42%

Én mindig megmosom. Főleg, ha nem háztól veszem, hanem boltban, mert akkor sokszor konkrétan koszos.

Belemosni nem lehet, nem megy át a héjon.

2018. márc. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
És hog töritek fel úgy, hogy a héj nem ér hozzá a fehérjéhez?
2018. márc. 13. 12:04
 6/23 anonim ***** válasza:
79%
Azért így csinálom, mert leszarom. Nincs jobb oka.
2018. márc. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
82%

Nos, macera lenne napi 10 tojással játszogatni. Nem nagyon vészes, megmossa, akitől veszem. Így sem habtiszta, de az immunrendszerem lekezeli, rosszabbat is kap.

Hozzáér a fehérjéhez simán, mivel sokszor bele is esik a héj, kiszedem és ez van, nem betegszem bele még a nyersen evett tojásaimnál sem. Részemről ennyi, nekem nem éri meg ezen agyalni.

2018. márc. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%

Hagyjuk már, a baktériumokat egy sima vizes lemosással el nem tünteted róla.


Ahhoz olyan magas hőfokon kéne pl. autoklávban kezelni a tojás héját, hogy steril legyen, kórokozó-mentes. De akkor meg megfőne úgyis.

2018. márc. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
59%

Bolti tojást én sem mosom meg, és életben vagyok. :)

Viszont ismerősék faluról, a nagyszülőktől kaptak háztáji tojást, és megijedtek, mert a gyereküknek olyan volt a vérképe, mint egy leukémiásnak a tojástól összeszedett fertőzés miatt. Szóval ha látnám, hogy tyúkkakis a tojás, akkor én is megmosnám, de boltinál még nem láttam ilyet.

2018. márc. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%

A háznál vett "tanyasi" tojást azért nem szokták az eladók megmosni, mert van rajta egy réteg, ami lezárja a tojáshéj pórusait és nehezebben romlik meg.

Ezek a tojások bizony előfordul, hogy kakásak, tollasak is, ezeket én mindig megmosom, felhasználás előtt.

Ellenben a bolti tojás még dobozolás előtt átmegy egy lemosáson, én nem szoktam mosogatni, mégsem beteg az ételtől nálunk soha senki.

2018. márc. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!