Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tejpótlás, de hogyan?

Tejpótlás, de hogyan?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy mindenki azt tanácsolja, hogy akinek nagyon pattanásos a bőre kerülje a tej fogysztását. Na már most nekem állandóan küzdelmem van a pattanásaimmal, de imádom a tejet és a tejtermékeket is :(

Növényi tejet már próbáltam. Nem rossz, de nem tudnám helyettesíteni vele a sima tejet, mert 1) nagyon drága, 2) azért annyira nem bejövős.

Meg ha még ki is iktatnám a tejet mi a helyzet a sajtokkal, joghurtokkal, tejföllel, túrórudival stb?

Mert ezeket imádom! Mit tehetnék?

(19/l)



2018. márc. 17. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Probalkozz meg a laktozmentes valtozatokkal, hatha. De mindegyik felsorolt dologbol van vegan valtozat, bar a vegan sajtok eleg dragak. Illetve szerintem ha mertekkel eszed oket, nem lesz bajod, azert ha egy heten egyszer megeszel egy turorudit, attol nem leszel pattanasos szerintem. Novenyi tejbol milyet probaltal es mihez? Mert abbol is sok van, van ami nekem sem izlik, van ami igen, illetve pl zabtejet nagyon konnyen es olcson csinalhatsz otthon is. (Es nekem jobban is izlett, mint a bolti zabtej.)
2018. márc. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Remek vegán tejtermékhelyettesítőket lehet csinálni fillérekből, házilag, ha van időd. Lépj be az ezt ettem ma vegán csoportba tippekért. Budapesten lehet kapni nagyon jó növényi "sajtokat" háztól olcsóbban
2018. márc. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Ez az a helyzet, amikor választanod kell: szép bőrt, vagy tejtermékeket akarsz. Mindkettő nem megy.
2018. márc. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

A tejtermékek zömét nem lehet pótolni, optt van pl. a tejföl, esélytelen. Ma amúgy egész aranyos "mandulás rizstejfölt" készítettem, egy kupac tejszínnel (véletlenül van itthon, míg tejfölt elfelejtettem venni, de mindkettőt csak elvétve eszem) még összetételében is közelebb került a tejfölhöz s még így sem olyan, közel sem. Tejszín nélkül pedig tésztaíze van, savanykás, meg krémes, de határozottan nem tejföl. De főzelékhez azért jó volt, nekem pedig ez kellett. A totutejfölnél jobb...

Az áltúrók sem hasonlítanak a túróra, a növényi tejek sem hasonlítanak a tejre, ésatöbbi. Választanod kell.


Sok növényi tej otthon is percek alatt elkészíthető, olcsón. Én szeretem őket s számomra nagy előny, hogy nem emlékeztetnek a tejre, de kakaóba mégis jók.


Van, aki készít kókuszjoghurtot, az nem tudom, milyen, de egyszer megsavanyodott a kókusztejem, gyümölccsel jól hozta a gyümölcsjoghurt hangulatot. Az igazi kókuszjoghurthoz kell valami kultúra.

2018. márc. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Készíts otthon növényi tejet. Abból pedig joghurtot, túrót, tejfölt, sajtot.


Mandula, kókusz, kesu, mogyoró, mák, zab, szója mind kiválóan alkalmasak növényi tejek készítésére és nagyon finomak.


A joghurthoz és a sajthoz csak a kultúrát kell beszerezned - nem drága egy csomag, és évekig kitart.

2018. márc. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor ne helyettesítsd, egyszerűen csak egyél mást. Rengeteg tejmentes étel létezik. Nekem csak a kávémból hiányzott, amikor leálltam a tejfogyasztással, erre számomra két megoldás adódott: tiszta kókusztejjel iszom a kávét, vagy nem iszok kávét. Akkor sem dől össze a világ, ha nem kávézok. A bolti növényi tejek nekem nem jönnek be az adalékanyagok miatt, de van, akinek ez nem gond.

Kérdés, neked mennyire fontos a tiszta arcbőr, mennyire zavarnak a pattanások. Hogy tényleg a tejtől vannak-e, az kiderül 1-2 tejmentes hét után. Próbáld ki, ennyit kibírsz, nem? Ha nincs semmi változás, eheted újra a tejtermékeket. Ha kitisztul a bőröd, az valószínűleg elég motiváció lesz, hogy folytasd a tejmentes életet.

2018. márc. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszt mindenkinek.

Neked is #6

Igen tenyleg nem halok bele 1-2 hetbe.

Kavet mar nem iszom mert sajnos meg ejjel is porgeti a szivem :/

Uh csak kakaoba tettem a tejet.

2018. márc. 22. 23:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!