Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit és hogyan vásároljak majd...

Mit és hogyan vásároljak majd főzzek? Semmi tapasztalatom.

Figyelt kérdés

16 éves koromig verést kaptam ha bementem a konyhába egy pohár vízért. Kérnem kellett mindent a nagymamámtól.

Hiábaszerettem volna főzni tanulni ellettem zavarva.

Most egyik pillanatról a másikra egy nagyon kezdetleges konyha felszerelésel kell ellátnim magam és a húgom.

Számoltam kb 40 ezerből havonta/2 fő.

Mit vegyek hol, mit fozzek mit egyunk stb.

Senkitől nem tudok segítséget kérni.

Nagy bevásarláshoz kapunk egy kis kölcsont 50 ezret ebből kéne majd szombaton bevásárolnom mindent (wc papîrt , takarító szer.

A kovetkezo honapban meg 10 et vissza adni.

Igy 30 marad kajara.

Kérlek segítsetek kétségbe vagyok esve.


2018. márc. 18. 14:58
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
42%

40 ezer se elég két fore, 30 meg egészen biztosan nem...

Írj menutervet, minimum egy hétre előre, de inkább egy teljes hónapra. Keress egy üzletet, ahol van házhozszállítás és kalkuláld ki oldalon hogy mennyi lenne összesen.

Olcsóak a tésztás etelek,krumpli, lencse.

2018. márc. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
11%

30 az könnyű, annyiban, hogy csak a legolcsóbb, legalapabb dolgok férnek bele, igazán rendes étrend nem.

Én vennék rizst, sárgaborsót, káposztát, sárgarépát, zsírt meg egyéb alapdolgokat. Ja, ha nincs semmi, az gond, mivel akkor sokkal, sokkal, sokkal több pénz kell az első hónapra (kivéve, ha puritánok vagytok s nem kötelező nálatok kismillió fűszer első naptól, én szeretem, ha minden van)...

De fűszer azért nem muszáj sok, só, bors, paprika, zöldfűszer, ebből már ki lehet indulni. Liszt, tészta, krumpli, de nem sorolom, ezek annyira egyértelműek (speciel én egyiket sem szoktam enni, de neked nyilván normál étrended van). Ha nem is főztél eddig, enni ettél, tudod, miket szeretsz, mik laktatnak, nem?

A hüvelyesek is adnak fehérjét, de azért tojás vagy valami kéne. A tápanyagdús komplett állati fehérjeforrások a legdrágább elemet képviselik egy árérzékeny, de jó étrendben, de kellenek. A tojás gyors, sokoldalú étel is :) Nem kell rengeteg, a növényekből is jön fehérje. Én szeretem az olcsóbb olajos magvakat is...


Nem vagyok ilyen szervezős valaki, ilyen helyzetbe kerülve is csak megvettem, amit fontosnak gondoltam és menet közben kialakult, egy szál probléma nélkül (bár én főztem gyerekként is). Ha valami nincs, de kellene, elmész és veszel. De tényleg takarékosan csináld, mert túl kevés a pénz. Jól lehet belőle lakni két embernek, de nem akármivel, finoman fogalmazva.

2018. márc. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
26%

Dehogy nem elég, hogyne lenne elég.


Mindenből vegyél első körben saját márkásat, az a leggazdaságosabb, legolcsóbb és sokszor, sok esetben jó minőségűek is. Én a helyedben a Sparban, Pennyben, One euro Marketban vásárolnék. Ha bemész a sparba, akkor az s-budget termékeket keresd !


8 tekercses wc papírt már kapsz 130 ft-ért.

Tejet (kancsós) 159, 169 ft.

Mosogatószert 170-ért

Öblítőt 269-ért

Lisztet 98 ft-ért (1 kiló)

2 literes kólát 85 ft-ért.

2018. márc. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
0%
Vehetsz sparos pudingport is, 34 ft egy csomag, lesz belőle 4 pohárral. *
2018. márc. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
51%

Simán elég.


Olcsó dolgokat vegyél, krumpli, tészt, rizs ezek olcsók és sokfélét lehet belőlük készíteni.


Ami luxus, azt hagyjátok a fenébe, húst sem kell minden nap enni, mert az zömmel sok.


Levest lehet farhából, nyakból is főzni.


Főzelékek olcsóak, pörköltet is felhasználhato rizses húsnak, feltétnek, krumpliból csomó kiadós és olcsó fogást lehet készíteni.

2018. márc. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
14%
mi ketten havonta nem költünk 30-t és nem olcsó szarokat eszünk, mindennap főtt kaja van amit mi magunk főzünk
2018. márc. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
39%

Két főre minimum 50-60! A 30 az éhezésre sem elég, a 40 talán elég párizsis kenyérre meg üres tésztára...ne vicceljünk már!

40-ből az életben nem lehet egészséges étrendet kihozni 2 főre! Az kb 650ft/fő per nap tehát kb. mint a kórházi összeg. Na szerintem mindneki tudja ott milyen kajákat hoznak ki belőle!

2018. márc. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
45%

6!


Kérlek írd le, mit ettetek a heten. Nagyon érdekelne

2018. márc. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
57%
Rizs, krumpli, tészta, majd ugyanez előről.
2018. márc. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
35%

# 9: 2 ezer forintér már 2 kiló disznó combot kapni, baromi nagy, csak a fantáziádon múlik, meg a főző tudományon, hogy mi mindent készít belőle az ember, és nem egyszerre. Lehet pörkölt, sült hús, gulyás, bla bla. Szóval nem feltétlenül kell hagymát hagymával enni, mert van 50 ezer forintod 2 főre.


Egy jó minőségű padlófelmosó 250-300 ft, fél évig volt elég.


1 marok rizs, fél liter tej, 2x jó lehet laknia 2 embernek, ha tejberizst készít. A búzadaráról meg ne is beszéljünk, 140 huf egy kiló, egy év alatt sem lehet megenni, annyira megdagad 2-3 ek a tejben.

2018. márc. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!