Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szeretitek a salátát, zöldsége...

Szeretitek a salátát, zöldségeket, vagy csak azért eszitek mert egészséges? Van aki régen nem szerette a zöldségeket de erőt vett magán és mostmár a mindennapi étrendje része?

Figyelt kérdés

minden egészséges étrend alapja a zöldség, hogyan tudnám megszeretni? másoknak hogy sikerült?


vagy nem kell ízlenie csak gyűrjem le azt kész? mások is így vannak vele talán?


2018. ápr. 3. 21:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

#6: A cukkini remek tud lenni nyersen, kis ecettel, ezt a nyersvegán konyhával való találkozáskor realizáltam. Azóta már inkább máshogy eszem, de ha szinte semennyire nincs megsütve, akkor is poén. Olyan, mint a karfiol: jó nyersen, de sütve más, érdekesebb íze lesz...

A nyersvegánok amúgy őrültek néha, képesek a padlizsánt is megenni pácolva, nyersen, pedig az szerintem igen szörnyű, ha nincs nagyon, nagyon alaposan átsütve.


Apropó padlizsán. Kérdező, tényleg nem szereted semelyik zöldséget? A padlizsán nagyon más, mint a többi zöldség, igaz, ez sokakra igaz. A legkülönbözőbb ízek vannak, sok zöldség édes, mások kicsit sem, lehet főzni, sütni, nyersen enni sokat, hogyan lehet minden zöldséget mindenhogyan nem szeretni, nem értem.

2018. ápr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Imádom, nem bírok el el ha nem eszek zöldséget és gyümölcsöt. Sokszor eszem hússal én is, ecetes salátát viszont nem szoktam.
2018. ápr. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Már kisgyerek koromban is szerettem a zöldségeket, egy kivételével és ez a kelbimbó volt. Szörnyen keserűnek éreztem, és semmilyen formában nem ettem meg. Aztán pár éve elkezdtem a zöldségeket sütőben sütni, a kicsit karamelles íz egészen más szintre emeli a hétköznapi sárgarépát, céklát vagy kelkáposztát , és jött a csoda, a sült kelbimbó isteni finom, nem győzök betelni vele,

Azt tanácsolom, próbálj ki minél több elkészítési módot, receptet és még fogod találni a számodra tökéletes megoldást.

2018. ápr. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként sosem szerettem a zöldségeket, 1-2 karika uborka/paprika lecsúszott a reggeli szendvics vagy bundáskenyér mellé, de kb ennyi.


Pár éve életmódváltás miatt kezdtem el zöldségeket enni, eleinte muszájból, de egy idő után azt vettem észre, hogy ha kimarad valamiért, akkor szó szerint hiányzik.


Először a főétkezéseimnél cseréltem le a köret felét párolt zöldségre. Általában brokkolira vagy zöldbabra, ezekben alig van kalória, de magas a rosttartalmuk és egészen finomak.


Másik "trükköm" az, hogy a szendvicsembe mindig teszek pár levél bébispenótot, illetve a narancslevemet is azzal turmixolom össze, az ízén alig változtat valamit, de mégis benne van.


Vacsira gyakran eszek tartalmas salátákat, a kedvenc kombóm: jégsaláta, feta sajt, sovány sonka, sovány mozzarella, kaliforniai paprika, és a tetején egy kicsi light majonéz.


Próbálom szofisztikáltam leírni a kategória jellege miatt: az emésztésemre és a tápcsatornám működésére nagyon jó hatással vannak a zöldségek, így ha másért nem, hát emiatt is eszem a zöldségeket ezerrel, mert ilyen téren sok problémám volt korábban.

2018. ápr. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Természetesen a fentieken túl is eszek zöldségeket, de a leírtak kerülnek leggyakrabban a tányéromra. Nagy kedvencem még a cékla és az édesburgonya is (bár ez utóbbit inkább csak akcósan veszem).


utolsó voltam

2018. ápr. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egy egészséges ember, de a zöldségekkel nagyjából semmi bajom nem volt soha. De egy ideje próbálom még többször beiktatni az étrendembe, főleg nyersen.

Például egy nagyon egyszerű mód: szendvicsbe mindig rakj egy pár szeletet: uborka, paradicsom, retek, paprika, saláta, stb. Én utálok kenyérfélét enni zöldség nélkül, az valahogy lágyítja a felvágott, sajt erős ízét és frissítő is.

Répa, max levesben szeretem főzve, nyersen meg nem bírnám enni, pedig úgy a legegészségesebb, ezért kitaláltam, hogy lereszelem és összekeverem joghurttal, kis majonézzel, pici fűszerrel, kiváló hús mellé és közben nem érzem azt a tipikus nyers répaízt.

Cékla: főétel mellé, nem kell magában enni.

A lényeg, próbáld összegyűjteni azokat a zöldségeket, amiket leginkább megennél és gondolkodj, hogyan tudnád felturbózni, hogy jóízűen megehesd.

Ez egy másik dolog: a zöldségek között hatalmas a választék, tehát nem egyhangú, mint a tészta vagy a rizs. Én ezt a kettőt alig bírom megenni, valahogy olyan snassz, semmilyen. A zöldségek sokkal izgalmasabbak, ha ilyen szempontból nézzük. A lényeg, meg kell találni a módját, ahogy képesek vagyunk megenni, mert sajnos hosszútávon a zöldségfogyasztás hiánya problémákat okozhat az egészségben.


Azt pedig még hozzátenném, sajnos manapság a szupermarketekben az olcsó zöldség, gyümölcs éretlen, ízetlen, szóval egy "kezdő" zöldségevéshez mindenképp jobb minőségű árut ajánlanék, különben még jobban elmegy a kedve az embernek.

2018. ápr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én imádom nyersen,főzve,sütve,párolva,grillezve, mindenhogy:)

A kedvencem a brokkoli,a paradicsom, de annyi féle van,biztos találsz olyat, ami neked is ízlik. Próbálkozhatsz a nem hagyomanyos ízvilágú és kinézetű zöldségekkel is, avokádó, okra, articsoka, stb. Hátha az izgalmasabb dolgok jobban vonzanak:)

2018. ápr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

Utáltam a zöldségeket 23 éves koromig. Aztán erőt vettem magamon és elkezdtem enni. Kemény 7-8 hetem volt, állandóan cukorra vágytam. Miután végigcsináltam a hasam teljesen lement, azóta is így étkezem.

Egyébként a zöldséget azért nem szeretik az emberek, mert hozzá vannak szokva a cukros, zsíros dolgokhoz. Ha ezeket leteszed, egy kis répa is édes lesz később, az alma ízétől meg magadhoz nyúlsz :))

2018. ápr. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Én kiskoromban sok répát ettem, hogy tudjak fütyülni, de mai napig nem tudok :-P
2018. ápr. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#18: Még anélkül is... Nálam a zsíros étel és az édesség az étrendem mindennapi szerves része, de a zöldségek nagy része ezzel együtt igen édes lett számomra pár éven belül, miután elhagytam a répa- és nádcukrot. Rengeteg mazsolát fogyasztunk itthon, de ezzel együtt is durván leesett a család édesigénye. Egy cukrászdai sütit már az első 1-2 év után nem tudtam többé megenni. Ez jó. Abnormális, hogy minden olyan szirupos legyen, ahogy a modern emberek megszokták s hogy még a gyümölcsöket is agyoncukrozzuk (nekem inkább ki kéne venni pl. a körtéből, az rémesen túlédes. a birsalmasajtba régen tettem cukrot, ma már bőven elég édes anélkül is. a zöldségek kezdenek zavaróan édesek lenni, a cékla pl. brutál cukros, nagyon furcsa ennem, de úgyis szeretem agyonecetezve a savanyúságokat, szóval még nincs vész).

Simán lehet szeretni a zöldségeket cukros, zsíros ételek mellett is, nekem ez jól ment gyerekként. A "tocsogósabb" ételek pedig meg is követelik a zöldséget, már ami engem illet. No meg minden egyéb nem édesség is. A zöldséget is zöldséggel eszem.

2018. ápr. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!