Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Most akkor egészséges a...

Most akkor egészséges a grapefruit, vagy sem?

Figyelt kérdés

Egyik helyen azt olvasom, hogy nagyon egészséges, rengeteg c-vitamin van benne. Máshol pedig azt, hogy életveszélyes is lehet, rákot okozhat, bizonyos gyógyszerekkel együtt, mert valami nem szívódik fel a szervezetben. Most akkor együk, vagy ne együk?

(Én imádom, most az elmúlt héten mindennap megettem egyet a fehér húsúból, imádom, hogy olyan jó szomjoltó)


2018. ápr. 2. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy bizonyos gyógyszerekkel együtt nemkívánatos kölcsönhatás alakul ki, nem jelenti azt, hogy ne lenne egészséges, amikor nem szeded azt a gyógyszert. De akkor se rákot okoz. [link]
2018. ápr. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Ha nem szedsz semmilyen gyógyszert akkor edd nyugodtan, egészséges. azt meg hogy rákkeltő remélem te sem gondoltad komolyan, hogy lenne már rákkeltő egy gümölcs:DDDDDDD
2018. ápr. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Májra van hatással, csökkenti azoknak a vegyületeknek a termelését, amelyek a gyógyszer-felszívódásért felelnek. Ebből az következik, ha rendszeresen szed valaki gyógyszert, annak vérében egy idő az után felhalmozódik, magas lesz a koncentrációja. Ez a veszélyes.
2018. ápr. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves Utolsó! Milyen gyógyszerek lehetnek ezek? Én benuron fájdalomcsillapítót szedek elég rendszeresen, szinte napi szinten és rivotrilt nap/ 1X 0.5-öst.

2018. ápr. 2. 20:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindenre hatással van, háziorvosom csak annyit mondott mikor megkérdeztem tőle(köszvényre írt valamit), felejtsem el, nagy gebaszt okozhat. Kicsit utána néztem, olvasgattam, kidobtam. Első adott linket, az is jó. Lehet hogy ha egy héten nem iszik az ember csak egy kis pohárral, az még nem veszélyes, de én megbeszélném a dokimmal.
2018. ápr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
Egyed nyugodtan.
2018. ápr. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ ma 20:33! Igen, arra gondoltam, hogy felkeresem a háziorvosomat és megbeszélem vele! Köszönöm még egyszer!



Óh utolsó, akkor megnyugodtam, ha te mondod....

2018. ápr. 2. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!