Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen étrendet javasoltok...

Jny44 kérdése:

Milyen étrendet javasoltok ahhoz, hogy eredményes változást érjek el a testalkatommal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nem vagyok gyenge, viszont elég sovány ahhoz képest. Eszek én, nem azzal van gond, csak nem tudom mit kell és mennyit, ahhoz hogy meg is látszon. Minden egyes felszedett zsírszövetet próbálok átdolgozni izommá, de mincs szemmel látható változás. (180 cm, 60 kg 16 éves és fiú)

2018. jún. 7. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

A zsírból sose lesz izom, az két teljesebn más dolog. Több zsírral sem izmosodsz semmivel sem könnyebben.


Mennyit eszel, nem tudod (makrók)? Próbálj többet enni, láttam én már ekkora srácokat, akik ettek vagy 2000 kcalt s furcsállták, hogy nem nőnek, mégis mitől? De van, akinek 3000 se elég, gyors anyagcsere, sok mozgás...

Ha a genetikád olyan, akkor zsírt nehezen szedsz fel, de izmot megy, csak eddz, pihenj, egyél rendesen. Persze türelem is kell hozzá, az izom lassan jön. Mióta edzel, hogyan?

2018. jún. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Eddig úgy edzettem, ahogy a szabadidőm engedte. Most jön a nyár, több időm lesz és tudok rendszerességet vinni bele. Nem kondizom. Nem is nagyon tervezem. Otthon délután mindemmap kimaxolok (pl: amíg az utolsó fekvőt ki tudom nyomni) minden izom csoportot, amiről tudomásom van.

De tisztában vagyok azzal, hogy az étrendem pocsék. Rendszertelen, nincs meg a napi szükséglet semmiből. Annyi, hogy eszek, amíg jól lakok, vagy csak épp élcsapom a gyomrom valamivel, aztán megyek a dolgomra. De jön a nyár, szeretnék kicsit magammal is törödni. (Ez igazából csak pszichológiai hatással van rám, mert erőm az van és bármilyen sportban megállom a helyem, ha úgy van)

2018. jún. 7. 23:21
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Na igen, van a zsírszövet, meg van az izomszövet, más sejtek alkotják, egyikből nem lesz másik.

Sőt még a számuk se csökken vagy nő az izomszöveteknek, a méretük csökken vagy nő.


Az izom tömeg növelés nem a fiatalok sportja, nehezen is jön össze, meg nem is egészséges.

Ha megnézed a testépítőket, 30 év fölött vannak sikerek, 16 évesen kb akkor lenne látványos az eredmény, ha az életedet rááldoznád, vagy rommá kokszolnád magad.


Ráadásul alacsony se vagy, kiugróan magas se, de tény, hogy már 10 centivel alacsonyabban is szembeötlőbb a változás, magasabb embereknél ugyanaz az izom tömeg növekedés , nem olyan látványos.


Szerintem ne sürgesd ezt a dolgot, még növésben vagy, egyszerűen nem ott tart a biológiai fejlődésed, hogy most izom tömegre tudj extra gyorsan gyarapodni.


(Kortól függetlenül lehet amúgy gyarapodni, de óriási szórás van benne, hogy milyen idősen, milyen hatékonysággal)


Alapvetően abból kéne szerintem kiindulnod, ahogy fogalmaztál is, hogy ez egy pszichés dolog, szóval ezt a részét kéne rendbe tenni magadban, hogy a céljaidat módosítsd.

Nem kell róla lemondani, nyilván lehet, meg kell is edzeni, de ha ez "csak" egy jó fizikummal, és egy esztétikus alkattal jár, akkor azt kell elfogadni, nem görcsösen ragaszkodni + 15 kiló izomhoz.


Nőnek a csontjaid, gyengék az izületeid, (mármint hirtelen jött + 15 kiló izomhoz) nem most kéne szarrá terhelni őket.


Amúgy edzésben is lehet módosítani, pl "kardiózást" bemelegítésként használni, aztán rövidebb szériákat nyomni, nagyobb terheléssel

(pl nem sima fekvőből nyomsz mondjuk 50-et, hanem felteszed a lábad 50 centi magasra, és úgy nyomsz 2×20-at)


a lényeg, nem győzöm hangsúlyozni, hogy ezt olyan 10 év múlva kéne elkezdeni.


Ami az étrendet illeti, egy általános edzéshez, és jó fizikumhoz, semmi különleges nem kell, amit tudsz, hogy hiba, (amiket leírtál, hogy nem rendszeres, stb)

azokat tedd rendbe, egyél változatosan mindenfélét, egyél azt amit megkívánsz, (ez egyébként jobban működik, mint sokan gondolnák)

kerüld a túl műanyag, végletekig feldolgozott agyon finomított élelmiszereket, kb ennyi bőven elég a céljaidhoz.

2018. jún. 8. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2018. jún. 8. 10:29
 5/5 anonim ***** válasza:
16 évesen 180-hoz 60 kilónak lenni vaságy nélkül, én már most gratulálok neked! Más 50-nél kínlódik...
2018. jún. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!