Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti is vagytok ugy valamilyen...

Ti is vagytok ugy valamilyen etelel hogy az illatat imadjatok de az izet utaljatok?

Figyelt kérdés
en pl imadom a sutotok vagy a sult szellidgesztenye illatat de az izet gyulolom

2018. jún. 14. 00:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Nem. Az íz és az illat nekem általában ekvivalens. Az étel illata majdnem olyan, mint az íze, kivéve, ha nagyon kevés illata van...

Akad kivétel, de akkor is komoly a kapcsolat. Valaminek be kéne jönnie ízben ahhoz, hogy ne szeressem. Sokszor be is jön, tipikusan édes íz, amit az adott ételnél sokallok (pl. kenyér, cékla), de ennyi még nem tántorít el...

2018. jún. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%
Imádom Etelt. De nagy betűvel.
2018. jún. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Némelyik macskaeledelnek nagyon vonzó az illata, egyszer kíváncsiságból megkóstoltam, és borzalmas íze van. Illetve nincs is semmiféle jellegzetes íze. Emberi ételeknél szerintem nincs ilyen, hogy egészen más az íze, mint az illata. Nem tudnék most rá példát mondani.
2018. jún. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

A sütőtökkel én is így vagyok. :D

Meg a gombának is imádtam az illatát, de nem bírtam megenni mert hogy "szivacsos", de aztán annyira imádtam már hogy végül enni is megszerettem. Azóta az egyik kedvencem a gomba.

2018. jún. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Én a sárgadinnyével vagyok így. :D
2018. jún. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Én inkább fordítva vagyok így. Pl mikor sütöm a rántott csirkemájat, nagyon büdösnek érzem, viszont enni meg szeretem.
2018. jún. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%
Lecsó. Imádom az illatát, de sajnos nem szeretem. :)
2018. jún. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

Nekem ilyen a koriander levél, rászórják az ételre finom illatú, de nem bírom megenni.

A másik a kecsketej, vagy az abból készült sajtok.

Az illatukkal nincs semmi bajom, de az ízük, számomra undorító.

2018. jún. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%
Előttem már leírták mindkettőt. Sárgadinnye illatát imádom, de meg nem tudnám enni, valamint a korianderrel sem sikerült még megbarátkoznom, ha kell valamilyen ételhez inkább kihagyom.
2018. jún. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%
#3 voltam. Most eszembe jutott, hogy nálam néha pont fordítva szokott lenni, van aminek az illatát nem bírom főzés közben, de megeszem mikor elkészül. Pl. van egy recept, amit anyám gyakran elkészített mikor még otthon laktam, a részeges máj. Az úgy kezdődik, hogy a sertésmájat vajban meg kell kérgesíteni. No ennél a műveletnél már menekültem be a szobámba, mert számomra borzasztóan émelyítő szaga volt a vajon piruló májnak. De tudtam, hogy a végeredményt szeretem, és azóta magam is elkészítem, és már nem zavar az kezdeti szag, sőt már meg is szerettem. De gyerek koromban kilehetett volna üldözni a vele a világból. Így voltam még anno a tepertő sütéssel. Nagyon nem bírtam az első fázist, de végül ki nem szereti a friss, ropogós tepertőt? Disznótorról számtalan példát fel lehet hozni, hogy milyen undi szagok vannak, pl. az abálás. De végül milyen finom a disznósajt. :-)))
2018. jún. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!