Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy hogy a piacon 400 ft a...

Hogy hogy a piacon 400 ft a sargabarack a tescoban meg 700 Ft egy kilo? A tesconam nem nagykernek kene lennie ahol minden olcsobb? Nem ertem

Figyelt kérdés
De ugyanakkor a gorogdinnyet meg olcsobban adjak mint a magyar termelok.
2018. jún. 23. 22:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy mennyi a beszerzési ár. A piacon gyakran találkozhatsz őstermelőkkel, akik saját maguk termelik meg és adják el termékeiket. A Tesco logikusan nem termel, csak az őstermelőktől egy alacsonyabb áron nagy tételben felvásárolja és haszonnal eladja. Ezzel a logikával nézve tehát a Tesco minden esetben drágábban adja ugyanazt a sárgabarackot vagy görögdinnyét, amit az őstermelőtől felvásárolt, de ez közel sincs így.


Mivel viszonylag rossz év volt gyümölcsök szempontjából, a termelőknek nem lett annyi sárgabarackja, amit aztán nem adnak le a Tesconak áron alul, hanem saját maguk kiviszik a piacra, hiszen így járnak jól. Ha jó év lett volna, akkor a Tesco is tonnaszámra tudta volna felvásárolni a sárgabarackot (hiszen a termelő annyit nem tud eladni a piacon), azonban ez nem így lett.


Magyar görögdinnye egyébként még nincs is talán a boltokban, ezek Görögországból szállított dinnyék. Azért adják olcsóbban, mert 1) Nem vennék meg, 2) Rosszabb a minősége, 3) Így is nyereséges nekik.

2018. jún. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Éppenséggel, az ország nagyobb részén rekordtermés van barackból is, meg szinte mindenből. Viszonylag kis részen pusztított a késői nagy lehűlés.

A Tesco most rosszul döntött szerintem. A felvásárlási ár 200 Ft, a Tesco is kb. ilyesmi áron veszi.

Az árait 2 fő tényező befolyásolja:

- a világpiaci ár, azaz hogy más országokban mennyi termett, mert mikor máshol nem lett, nálunk meg bőven van, akkor el lehet adni más országba drágábban, nem pedig olcsón a Tesconak. Másrészt, tudnak-e olcsón külföldről venni.

- a magyar termés (ez a fő-fő szempont), mert ha a helyi piacokon sok van olcsón, akkor a Tesco-tól nem annyira vesznek drágán a népek.

Felénk a piacokon dömping van barackból, és alapesetben a Tesco olcsóbban szokta árulni a gyümölcsöt, mint a piacon a kistermelő, ennek ellenére a rossz döntés miatt mégis csak drágábban adják. De azért nem kell sajnálni őket, a nép fele szívesebben megveszi a fonnyadt, rothadt, éretlen gyümölcsöt drágán a Tescoban, mint a jó minőségű és olcsó gyümölcsöt az őstermelőtől. Ez sok év tapasztalata, én is őstermelő vagyok, figyelemmel kísérem az árakat meg a vásárlói szokásokat.

2018. jún. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!