Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet a baja a 12 éves...

Mi lehet a baja a 12 éves SÁRGABARACK fának, - az idén nem hajtott ki csak kb. egyötöd része az ágaknak. Ki fog pusztulni? - pedig meg lett metszve és permetezve is.

Figyelt kérdés

#sárgabarackfa-betegsége
2017. ápr. 13. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom ennyi a kifutása a barackfáknak :(.
2017. ápr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon úgy néz ki,leélte az életét .
2017. ápr. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez a gutaütés lesz. Nem lehet kivédeni. Ki fog pusztulni
2017. ápr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Sárgabarackot metszeni? Kifejezetten árt neki. Nem csoda, ha elpusztul.
2017. ápr. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ősszel még egészséges volt, akkor baktériumfertőzésről van szó nagy valószínűséggel.

Sokat tenni nem lehet ellene, mert felszívódó permetszer csak I. kategóriában van baktérium ellen, de ha korrekt módon permetezgeted egész évben felszívódó gombaölőkkel, lombhullás után rézzel, meg tavasszal metszés után is, tápanyaghiány esetén párszor felszívódó levéltrágyával, akkor elég jó kondícióba tudod hozni ahhoz, hogy állja a baktériumot.

A dolog nem 100 %, de van esélye. Nekem is van ilyen fám, ami 10 éves kora előtt majdnem teljesen kipurcant a gutaütés miatt, csak pár oldalága maradt életben, aztán elkezdtem permetezgetni, és most 30 éves lesz már, és 2-3 mázsákat terem évente.

2017. ápr. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az elhaltakat vágd le. Hátha megmenekül.Nekem egyik fán egy ágon kezdett látszani a gutaütés gyorsan levágtam. A fa megmenekült
2017. ápr. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem volt öreg fa, 12 évesen. Köszönöm a tanácsokat, megpróbáljuk megmenteni.
2017. ápr. 14. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!