Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyiket válasszam...

Szerintetek melyiket válasszam inkább? Kenyér versus rizs, krumpli, tészta?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a kenyeret, ezt úgy értem, hogy ami mártásos kaja is, szivesebben mártogatom kenyérrel, vagy nagyon szeretem a kenyérre kenős dolgokat is. De nem eszek rengeteget vagy ilyesmi. Szóval naponta max 4 szelet kenyeret eszem meg. Ez sok? Inkább egyek helyette más köretet?? Nekem nem tűnik soknak, és súlyom megtartását, vagy esetleg fogyást is elődidézne, ha kenyér helyett másat választanék?

Köszi előre is.


2010. jún. 18. 06:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
egyél teljes kiőrlésű kenyeret, rizs helyett barnarizst, sima tészta helyett durumtésztát, és burgonyából, ha eszel, kb. 2-3 db-ot egyszerre.
2010. jún. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Szóval, akkor mégegyszer: Konkrétan a felsoroltak közül melyiket válasszam inkább????

Nem érdekel se teljes kiőrlésű kenyér, se durum..stb.

Azért tettem fel igy a kérdést, mert engem ez érdekel. Hogy inkább az a napi 4-5 szelet kenyér, vagy az helyett is egyek krumplit, tésztát vagy rizset?

És igen rendes fehér kenyérről beszélek.

2010. jún. 18. 07:18
 3/15 anonim válasza:

Szerintem kenyeret. De én nem nagyon értek ehhez, csak számolok... Mert elvileg egy szelet kenyérben 100kcal van, egy adag krumpliban, rizsben pedig több.


De majd biztos jön jobb válasz is :P

2010. jún. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
51%
rizs
2010. jún. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

hát, azért neked is van ám egy stílusod.


tök mindegy, melyiket eszed, egyikben sincs túl sok értékes anyag. ezért írtam, hogy ha felcseréled a hagyományosakat tartalmasabbakra, akkor bármelyiket eheted mértékkel.


egyébként meg felcsapsz egy kalóriatáblázatot, és megnézed.

2010. jún. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Én is szivesebben választom a kenyeret. Szivesen lemondanék róla, de egyszerűen el sem tudom képzelni az életemet, egy finom bármivel megkent kenyér nélkül..

És azért vagyok kiváncsi a válaszokra, mert azért mégis szerintem több krumplit vagy rizset meg kell enni h jól lakjon az ember, mint kenyeret, nem?:D

2010. jún. 18. 07:27
 7/15 A kérdező kommentje:

ma 07:27-es

Ne haragudj, nem nagyképű válasznak szántam. Csak egyszerűen bizonyos okok miatt úgysem tudnék rátérni azokra a dolgokra amiket irtál. És ezért nem nagyon szeretem amikro mindenki ezzel jön h teljes kiörlésű kenyér stb..

Mindenki élne egészségesebben és szivesebben enné azokat amiket leirtál, biztos vagyok benne. De ez van, mindnekinek nem adatik meg.És azért irtam h kizárólag csak a kérdésemre szeretnék választ kapni.

2010. jún. 18. 07:30
 8/15 anonim ***** válasza:

jó, akkor szent a béke :))


én cukorbeteg vagyok, és sajnos, tudom, hogy mindegyik nagyon megemeli a vércukrot.

azt is tudom, hogy az emberek nem engedhetnek meg magunknak többet...

sajnos, ez viszont nem változtat azon a tényen, amit írtam: hogy ezek nem túl tápláló ételek.

de egy tápanyagtáblázatot tényleg megnézhetsz :) napi 4 szelet kenyér egyébként valóban nem sok, persze, attól is függ, mekkora az a szelet...

2010. jún. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
mondjuk a tésztát semmiképp, ha a normál száraztésztát kell összevetni a többivel.
2010. jún. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

szerintem reggelire egyél kenyeret ha nagyon szereted, aztán ebéd, vacsi, akkor rizst tésztát krumplit.

amúgy szerintem rengeteg az a 4 szelet, de mondjuk én utálom a kenyeret :D

2010. jún. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!