Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miket esznek a "nagyemberek"?

Miket esznek a "nagyemberek"?

Figyelt kérdés

Azaz, a testépítők/munkásemberek, én csak így nevezem őket, hogy nagyemberek.

Szóval arra lennék kíváncsi, hogy amikor a filmekben lehet látni, hogy pl nyers marhahúst összeturmixolnak tejjel, illetve reggelire vagy 6 tojást naturba (nyersen) megisznak satöbbi. Ilyesmire lennék kíváncsi, hogy miket esznek még, ami hasonló, tehát amellett, hogy gyors és látszólag "igénytelen", kvázi húst tolnak fehérjével, amellett átlag embernek eléggé gusztustalan lehet.

Miket ismertek, azt szeretném, ha leírnátok, vagy ha találtok ilyen linket, azt is elküldenétek, mert én eddig nem találtam.

Köszi!



2018. júl. 30. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen sok testépítö van, aki vega/vegán - azaz biztos nem ilyeneket esznek.


De ettöl függetlenül a húst is evök sem esznek úgy, ahogy te elképzeled, iyleet csak hülye filmekhez találnak ki, amit a butábbak el is hisznek.

2018. júl. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg a testépítés rovatban vagy keress rá. De ilyen hajmeresztő dolgokat általában nem esznek.

Fehérjepor zabbal, hús, gabona, tojás (nem nyersen), zöldségek, ezek persze mennek. A tej nem annyira előnyös, azt sokan kerülik, de van, aki nem. A vegánok valószínűleg tipikusan esznek szóját, de anélkül is simán össze lehet hozni a megfelelő bevitelt. A hüvelyesek egy vegánnál jóval fontosabbak.

Némi olajos mag, némi gyümölcs s akármi, amit normális ember eszik, főleg, ha nem profi testépítőről van szó. Egy sima hobbigyúrós is eszik sütit, hamburgert s ami jön, legfeljebb ritkán, de van, aki inkább csak a makrókra ügyel.


Munkásemberek? Normál étel, tipikusan húsosan, de vannak vegák is. Ki mit eszik, ugye, rengetegféle életmód, étrend létezik.


A "hús fehérjével" eléggé durva, mivel túl fehérjedús (egy étkezés persze lehet ilyen). Egy nagyobb kalóriaigényű embernek különösen nem fér bele, hogy jórészt fehérjét egyen, de másoknál sem jöhet abból a kalória nagy része, az ember fehérjeigénye nem nagy és a túl sok fehérje egészségtelen. Bőven kell tolni a szénhidrátot vagy a zsírt is, kellően nagy vagy aktív embernél többszáz grammjával naponta.


Gusztustalan étel pedig senkinek nem kell.

Akinek extrém nagy a kalóriaigénye, még az sem feltétlenül mixel nyers dolgokat, láttam már 12000 kcal napi étrendet, rendes ételek voltak, csak sok és sokszor.

2018. júl. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én elég sok testépítőt/sportolót/kemény munkásembert ismerek, de egyik sem igénytelen és pláne nem hülye. Ahhoz teljesen primitívnek, barbárnak és ostobának kell lenni, hogy valaki NYERS marhahúst tejjel turmixolva zabáljon. Én ilyet még az életben nem hallottam. :D

Akiket én ismerek, ők nem csak enni tudnak, de sütni-főzni is, és bizony nem csak a tápanyag mennyiségre figyelnek, de a minőségre is. Nem tuskó ősemberek, hogy "ungabunga ebben lenni sok fehérje", tisztában vannak ők az emberi test működésével meg pl. a nyers hús evés veszélyeivel... Eszük ágában sincs nyers húst meg nyers tojást inni, sőt, olyan ételeket dobnak össze, hogy bárki megnyalná a tíz ujját utána.

2018. júl. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést inkább a Sport, mozgás, Testépítés kategóriában kellene feltenned.
2018. júl. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ez hülyeség, akkor mi a helyzet a tatárbisteakkel? Az is nyers húsból van, de mindegy is, most nem ez a lényeg, azt hiszem elég gyatrán fogalmaztam. Nem úgy értettem, hogy igénytelenek és csak betolnak vmit, amit találnak. Hanem, hogy vki célzottan ezekre megy rá, mert ez szerepel a nézőpontjában. És az ilyen "fura" vagy tudomisén hogy nevezzem ételekre lettem volna kíváncsi.

De azért köszi.

Egyébként a marhahús-tejjel turmixolva azt Bruce Lee ette/itta:D

2018. júl. 30. 17:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Munkásembert is írtál, az vagyok, kamionsofőr, 110 kg, ez nagy ember?


Lássuk csak. A kedvencem a bolognai spagetti rántotthús feltéttel. Igen, van ilyen, pl. a kedvenc német autohof hálózatomban, fél kiló húsból két szép szelet schnitzel, hozzá a köret bolognai spagetti, de olyan becsületes adag. Ha spagettit eszem, egy csomag alap (500 g). Nagyon tésztás vagyok, abból bármennyi jöhet, túrós csusza, nokedli, tortellini, tarhonya stb. Egyszerűen nincs határ, a friss, kifőtt tésztát akár magában megeszem.


Ha tojásrántottát eszem, az olyan 8 - 10 tojásból készül, plusz szalonna, virsli, mikor mi megy még bele.


Megeszem mondjuk fél kiló húsos szalonnát másfél kiló sültkrumplival, hozzá 4 - 5 sörrel.


Megeszem egyszerre egy egész grillcsirkét, egész csülköt mondjuk krumplisalátával, és sok sörrel. Igénytelen ételt nem eszem, szeretek főzőcskézni. Ha bort iszom, megiszom 2 - 3 üveggel.


Hozzá kell tennem, így 40 felett, mintha csökkenne már az étvágyam. De 5 - 10 éve még a vasat is megettem.

2018. júl. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Munkás voltam, míg le nem sérültem (nem az életmódom miatt, csak egyszer túlzottan bepöccentem, és hülyén döntöttem). Nálam nem volt semmilyen extra dolog, csak épp 2 szendvics helyett 4-et reggeliztem, alaposan megpakolva, duplán ebédeltem, meg megállás nélkül ittam a vizet.


Példának okáért, az egyik helyen meló után mindig mentünk a kollégákkal egy közeli kajáldába. Kis lepukkant hely volt, lényegében lakásétterem, de a főztjük kegyetlen volt. Mivel napi szinten jártunk hozzájuk, egy idő után előre meg volt beszélve, ki mit fog enni a héten. Elém tepsivel együtt tették a lasagne-t, ami lehetett vagy másfél kiló, kollégák meg fazekastul kapták a lecsót, pörköltet, meg amit épp akartak.


Egyébként itt egy videó arról, mit eszik egy nap Shaw Brian, a világ legerősebb embere: https://www.youtube.com/watch?v=YQEJyjKTH9g

2018. júl. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Egyébként a marhahús-tejjel turmixolva azt Bruce Lee ette/itta:D"


Meg is halt jó korán!

2018. aug. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!