Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A mikrohullámú sütő elpusztítj...

Smfb kérdése:

A mikrohullámú sütő elpusztítja az esetleges légypetéket, baktériumokat?

Figyelt kérdés

Az előbb rászállt egy zöld (dög?)légy a kajámra (sült csirke). Nem tudom mennyi ideje lehetett ott és milyen területet mászkált be, mert előtte telefonáltam. Holnap terveztem megenni, de ezek után erősen elgondolkodtam. Ránézésre nem tett le rá petét, de rizzsel van összekeverve, így minden kis fehér bigyó gyanús.


Lehet-e bármi bajom, ha ezt holnap megeszem, illetve segít-e valamit (az esetleges peték megölését), ha előtte 2-3 percig megmikrózom?



2018. júl. 30. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

2 perc mikrózás nem pusztít el semmit. Amúgy meg, ha a döglött petét már nyugodtan megeszed, csak az élőt nem, akkor végülis megeheted így is, hiszen a gyomorsavban viszont elpusztulnak. :)

Egyébként nem hiszem, hogy beköpte volna ennyi idő alatt. Maximum megkóstolta.

Mindenesetre ilyenkor nyáron elég sok ételre rárepülnek legyek, a többsége nem kerül kidobásra. Ha étteremben eszel, ha pékségben vásárolsz, vagy egy büfében... ilyenkor szinte biztos, hogy mindenen volt légy, amit megettél. :D

Bajod nem lesz attól egyébként, ha megeszed a légyjárta ételt. Még attól sem, ha a petéit. Bár elvileg mindenféle súlyos kórokozókat terjeszthet a nyáluk, de ha ez minden esetben így lenne, már kihalt volna az emberiség.

2018. júl. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Még azt hozzátenném, hogy friss, kemény ételre nemigen szoktak petézni a legyek. Általában a nyers és/vagy már bomló ételeket használják erre a célra, mert az a megfelelő táptalaj a nyüveknek.
2018. júl. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha bizonytalan vagy, akkor MOST mikrózd meg, de ne csak picit, hanem rendesen forrósítsd fel.

Ugyan valószínütlen, hogy bármi is történt vele, de ha netán igen, akkor a petékböl holnapra már kikelnek a kukacok, szóval akkor már nem igazán lenne értelme azokat elpusztítani, mert úygsen tudnád megenni jó étvággyal.

Ha most teszed, akkor garantáltan fertötlenítve lesz, ne várj vele.

2018. júl. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Fxomat már a légylárvás kérdéseidbe!


Ez a harmadik vagy negyedik kukacos kérdésed.

2018. aug. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez volt az első ilyen kérdésem, összekeversz valakivel. :) Amúgy köszi az eddigi válaszokat. A húst megettem, egyelőre élek. :)
2018. aug. 3. 00:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha "kukacosan" etted volna, attól se lenne bajod, mert azokat is megemészti a szervezet, csak annyi a gond vele, hogy undorító.
2018. aug. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A csonti 100% bio fehérjeforrás, a halak is imádják, nem véletlenül, csak az ember finnyás.
2018. okt. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!