Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért írják rá a narancslére...

Miért írják rá a narancslére hogy vegán?

Figyelt kérdés
Ez a legújabb hülyeség, hogy mindenre ráírják hogy vegán, arra is ami egyértelmű? Mi lehetne nem vegán benne? Tiszta agybaj.
2018. aug. 28. 12:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Nem, nem hülyeség és nem agybaj. Lehet benne nem vegán pl. zselésítőanyag, nem ritka, de használhatják, sürítésre a zselatint is akár, és az nem az.


Miért zavar téged ennyire? Tök mindegy, nem?

2018. aug. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
1st world problems.
2018. aug. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Kozmetikumoknal is vannak vegan elnevezesuek, megpedig azert mert nem tesztelnek allatokon/csak novenyi alapanyagokat hasznalnak, semmilyen allat altal eloallitott nyersanyagot nem.

Narancslebol az omega 3 zsirsav a halolajbol szarmazik.

A borban is vannak allati eredetu anyagok, es meg sok mindenben, amirol nem is hinned.

2018. aug. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Azért írják rá, mert így jobban és drágábban el lehet adni. Ennyi. Marketing. Megvan rá az esély, hogy azelőtt sem használtak semmilyen állati eredetű összetevőt, hogy "menő lett" vegánozni.
2018. aug. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Csak marketingfogás az egész, a pénzről szól mint minden más. Jó hogy azt nem írják rá hogy "nyomokban narancsot tartalmazhat"
2018. aug. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%
Úgy látszik a proliknak minden kérdéshez meg kell érkezniük.
2018. aug. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

4-5-ös: az remélem nem zavar benneteket, hogy ettöl a narancslé NEM LETT drágább!

Ez egyszerüen csak tájékoztatás, ahogy rajta van a kalóriaérték, a cukrotartalom, egyes termékek esetében a különféle allergének megléte, mert sok embernek fontos.

Ugyanígy a gyümölcslék jó részét zselatinnal tisztítják, és akinek problémás az állati eredetü termékek fogyasztása, azoknak így egyértelmü, hogy az adott termék nekik fogyasztható vagy sem.

És NEM írják rá mindenre, hogy vegán, éppen ellenkezöleg, csak arra, ami semmiféle állati eredetö összetevöt sem tartalmaz!

2018. aug. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%
Nem zavar, mert nem mondtam, hogy drágább lesz tőle. Azt mondtam, hogy drágábban el lehet adni. Mert ha két teljesen egyforma terméket fog kézbe egy (adott esetben vegán) ember és az egyikre rá van írva, hogy vegán a másikra nincs akkor azt gondolom, hogy a vegán automatikusan a feliratosat fogja megvenni, még akkor is ha drágább. Szívedre a kezed, hogy így van vagy sem. És ezzel be is fogtam a proli pofám...
2018. aug. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is tudom, hogy a dolgok a profitról szólnak az élelmiszeriparban, de ennél speciel azt gondolom, hogy egyszerű tájékoztatásról van szó.

Csak mert valami egyértelmű, még nem biztos, hogy igaz. Bármibe rakhatnak bármit s általában teszik is.

Viszont manapság már rengeteg korlátozó étrendű ember van, s az élelmiszeripar figyel rájuk (nyilván anyagilag megéri ez nekik, de azért, mert tényleg sok embert érdekel, hogy mit eszik és mit nem). Úgyhogy tele vagyunk ilyen meg olyan anyagoktól mentes ételekkel. Ami nekem teljesen jó, attól még nem fogok drága cuccokat venni, de akinek jut rá és kényelmesebb úgy, nos, a kereslet-kínálat törvényeivel nem tudunk sokat tenni, azok működnek.

2018. aug. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
57%
#3 A kozmetikumoknál a vegán jelzés csak arra vonatkozik, hogy nincs benne állati összetevő. Ettől még tesztelhetik állatokon. A Cruelty Free jelenti az állat kísérlet mentességet. :)
2018. szept. 1. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!