Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért fáj itt egyeseknek, ha...

Miért fáj itt egyeseknek, ha valaki nem hagyományosan étkezik (pl. vegán)?

Figyelt kérdés

- van, akinek baj, hogy avokádót eszem, mert én akkor biztosan habzsidőzsizek, másnak az nem tetszik, hogy kölest eszem és quinoát, mert szerintük ezek úri mulatságok ("régen nem ettek ilyet az emberek, mégis egészségesek voltak"... XD)

- van, akinek az a baj, ha valaki vegán és pótolni akarja a húst

- van, aki meg akarja magyarázni, hogy a kérdező nem is laktóz- vagy gluténérzékeny, hanem egyszerűen csak finnyás

- van, aki nem tudja felfogni, hogy egy ételnek tájegységenként eltérő verziói vannak és ragaszkodik ahhoz az elkészítési módhoz, amelyet ő tanult gyerekkorában


2018. febr. 6. 08:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

Mert a vegánok túl érzékenyek, nem tűrik a kritikát, nem fogadják el mások véleményét.

Teljesen beszűkült tudatállapotban élnek, csak az a jó amit ők csinálnak.

Nagyon harcosan "védelmezik" az állatokat, de nem törődnek azzal,hogy a qunioat,a chia magot, a kókuszolajat, avokádót, sokezer kilóméterről szállítják ide,ezzel is mérhetetlenül szennyezve a Földet.

Nekem nincs semmi bajom azzal, ha valaki úgy dönt másként étkezik, tegye, de ez néha úgy néz ki , mint valami vallási háború, feloldhatatlan ellentéttel.

2018. febr. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%

Én is csak a vegánokat nem bírom, de csak mert erőszakosak, és gyilkosnak nevezik aki eszik húst, nekik a csirke, de talán még a csótány élete is egyenértékű az emberével. Arról nem is beszélve hogy a gyerekeiket, sőt még a háziállataikat is képesek így etetni, aminek szerintem súlyos következményei lehetnek.

A nagy védelem közben pedig elfelejtik hogy a mindenféle egzotikus zöldséggel, gyümölccsel ugyanúgy hozzájárulnak az élővilág pusztításához mint az aki marhahúson él (pl kókuszzsír-Indonéz esőerdők)


De a kölest pl kifejezetten egészségesnek tartom, az avokado is nagyon finom. A tájegységenként más elkészítés az érdekes, ki lehet próbálni. Az ételérzékenység meg tényleg létező dolog.

2018. febr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem nincs bajuk itt a vegánokkal.

Azokkal van bajuk, akik mindenkit leszólnak, aki máshogy étkezik, mint ők, és akik a saját étkezésüket akarják mindenkire rákényszeríteni, meg akik azt hiszik, hogy csak az egészséges, amit ők csinálnak.

És sajnos itt, mostanában a vegánok voltak ilyeneket. Korábban a paleósok. :) De az is lehet, hogy csak egy-egy ember és direkt szítják itt az ellentéteket.

2018. febr. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%

Senkinek semmi köze hozzá,hogy ki mit eszik és miért.

De valamiért az emberek nagyon szeretnek más tányérjában és pénztárcájában turkálni.

Teszem azt ő megveszi a boltban a nagy milkát 1000 forintért, de ha te ugyanannyiért veszel 1 ananász meg egy papayát, akkor az úri mulatság és hogy van arra pénzed, jó drága volt.

De ugyanúgy megvesz egy zacskó csipszet 300ért, de ha te ugyannyiért veszel avokádót,akkor az jó drága volt.

Tök feleslges ilyen vitákba belemenni.

Én a tengeri húsokat pl nagyon szeretem, amiatt is megkapom,hogy milyen úri dolgom van.

Pedig ki lehet őket fogni jó árban és sokszor laktatóbb és egységben olcsóbbra jön ki, mint mondjuk egy disznó hús.

Meg hát ja , ki a fenének van köze hozzá, hogy mit és mennyiért veszek?

Ha megveszek egy nagyobb lazacot 10 ezeért, akkor mégis kinek tartoznék elszámolással vele? Amíg a saját pénzem költöm,addig senkinek. Pont


A vegánokat egyébként valóban azért sokan piszkálják, mert jó néhány elég erőszakos és csúnyán beszél a nem vegánokkal. Szóval elképzelhető,hogy ezért nem szeretik őket, de persze nem kéne megítélni néhány ember alapján mindenkit

2018. febr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%

A köles az egy régi olcsó gabona, nem? Abban semmi úri dolog nincs, csak egy időre el lett feledve.


Elég sok embernek fáj, ha máshogyan eszel... Én elég érdekesen eszem ahhoz, hogy nincs csoport, akinek az intoleráns egyedei le ne támadnának. De a normális emberek nem, s az mindegy, hogy vegánok-e, mert a vegánok is emberek, van köztük teljesen normális is, sőt, olyan is, aki sokkal toleránsabb a húsevéssel, mint én, aki még vega sem vagyok (én pl. nem főzök húst senkinek, soha).


A csuda tudja, miért csinál valaki rosszul értelmezett és térítést szorgalmazó vallást ezekből a dolgokból. Néha mondhat pár tényt, nem mintha az sokat változtatna, de az emberek ezen túlmennek. Bárhogyan eszel, ha az nem egyezik meg az övével, akkor sokan beszólnak. Nonszensz az egész.


Ha valaki ragaszkodik egy elkészítési módhoz, az OK, csak mást is hagyja pl. jóformán paprika nélkül, de cukkinivel készíteni a lecsót, főleg, ha látni sem fogja az enyémet soha, nemhogy enni...


Szóval ez ilyen. Van rajtad sapka vagy nincs... Legjobb nem törődni ezekkel. Sajnálatos, hogy ez van, el lehet gondolkodni, teljesen OK kiírni róla kérdést, de sajna megváltoztatni nem lehet. Talán ha sokat beszélünk róla, pár évszázad múlva lesz némi változás. Ki tudja?

2018. febr. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%

En konkretan nem szolok bele senki etkezesi modjaba, de az teny, hogy a veganok szeretnek piszkalodni azzal, ha valaki hust eszik hussal.

Mert hogy biztos az a jo, amit ok csinalnak. Aztan ha meglatnak valakit, akit falja a pacalt, jon a ,, hogy tehetsz ilyet? Szegeny allatok!,,

A hus evo meg persze , hogy visszaszol. Szoval szerintem ez egesz fikazast ti kezdtetek. Nem konkretan te, hanem a veganok.

Csinalja mindneki ugy, ahogy jonak latja, de ha nem tetszik az illetonek valami, ne szoljon bele az en eletmodomba. Tiszta dedo..

2018. febr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
30%

Első: az a beszűkült aki másokat kritizál azért hogy az mit eszik! Az én döntésekbe senkinek nincs joga beleszólni így nyilván nem fogom tűrni hogy bárki is kritizáljon!


Az étrendi vitákra meg a vegán diskurzusokra semmi szükség nem lenne ha nem kötne bele valaki léptennnyomon hagy mit eszünk.


Kérdező: mert a mindenevők többsége beszűkült mint az első válaszadó és személyes sértésnek veszi ha valaki más étrendet követ mint ő.

2018. febr. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%

Nem mindig a vegánok kezdik...

Én csak vega voltam és állandóan maceráltak egyes rokonok.

Itt a gyk-n is kiírnak valami rendes kis vega kérdés és jön a sok "húst kell enni, te idióta vagy" hozzászólás. Szinte mindig.

2018. febr. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%

Nekem nincs bajom azzal, ha valaki vegán.

Egészen addig amíg nem kezd el engem támadni annak okán, hogy eszek húst.

Egyetértek az előző válaszadókkal, a köles régebben is szerepet játszott az étkezésben.

Ezenfelül valóban a növénytermesztés (kókuszzsír, mandulatej...) káros hatással van a környezetre, sok ember szükséges a termelésükhöz.

Ráadásul sok vegán termék egészségtelen hozzávalókat is tartalmaz, ezért nem is lehet kijelenteni, hogy feltétlenül egészségesek.

Emellett sokan keverik is a fogalmakat, és aki nem ismert a veganizmusban, gyakorta hiheti, hogy csakis egy fajtája létezik. Pedig vannak raw vegánok, valamint olyan személyek is akik semmilyen állati eredetű terméket nem vesznek, például hallottam, hogy van aki selyemruhát se, a hernyó miatt.

2018. febr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
43%

1. Engem nem zavar, hogy azt eszel, amit, egészségedre, de attól még habzsidőzsi annak, aki nem engedheti meg magának. Én se veszek avokádót, mert drága, de ettől még nem fáj nekem, hogy te azt eszel, szerintem itt durván általánosítasz. :) Kicsit túlérzékeny vagy az étkezésre szerintem, azért ugrasz ennyire a dologra.

Nekem meg a zabkásámért szól be a párom, ettől még nem lesz rosszabb ember, csak neki fura, hogy ilyet eszem. :)


2. Vegánokról itt mindent leírtak, nekem is az a tapasztalatom, hogy agymosott idióták (tisztelet a kivételnek), akik habzó szájjal a pokolra kívánnak, mert itt a grillezett csirkemell előttem.


3. Embere válogatja. Amit leírtál, létező betegségek, ám az elmúlt pár évben valóban divat lett követni ezeket a diétákat érzékenység nélkül is. Ám ha így élsz, azzal tönkrevágod a szervezeted, és persze utána nyilván meg fognak jelenni ugyanazok a tünetek visszaterhelésnél, mint az érzékenyeknél...

Tök sokat lehet fogyni fehér liszt nélkül, de a totális gluténmentesség nagyon nem jó, ha amúgy nincs rá szükség. Az ilyen emberek egyszerűen buták.


4. Ez szimpla ízlés. Ha én azt az ízt szoktam meg, amivel felnőttem, akkor nem fog ízleni a másik, nyilván. Ettől miért lenne rossz ember bárki? Párom szabolcsi, ő csak a szabolcsi töltött kápit eszi meg, míg az én családom somogyi, tök másképp készítik. Nem azt szokta meg, nem ízlik neki. Na bumm. Legalább tudom, hogy nekem is meg kell tanulni a szabolcsi verziót. :)

2018. febr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!