Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kolis egyetemisták! Ti mennyit...

Kolis egyetemisták! Ti mennyit költötök egy heti bevásárlásra?

Figyelt kérdés
Illetve miket vesztek általában?
2018. aug. 29. 07:43
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Sokmagvas kenyeret, sokmagvas tortilla lapot, vegán sajtot, tofut, növényi tejet, növényi joghurtot,vegán bio felvágottat, vegán sajtkrémet, 100%-os mogyorovajat illetve kesudio vagy mandulavajat, teljes kiörlésű tésztát, 5 zacskó mix salátát, 2 kiló krumplit( ebből a fele megmarad), 1 kiló édesburgonyát, 1 kiló bio sárgarépát, 5-6 szál rebarbarat, 5-6 kaliforniai piros paprikat, 750 gramm cherry paradicsomot, 250 gramm rukkolat, 2 kiló banánt, 1 kiló almát, 1 kiló körtét, 2 kiló barackot, 1 kisboboz szeder,malna,afonya , 4 ma baker giant bar, 4 nakd bar, 1 csomag lizi's granola, 2 csomag bio aszalt füge, fél kiló bio aszalt datolya... nagyjából ennyi, bár mindenből marad meg. Vegán vagyok, egyebkent
2018. aug. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
Nagyjából 27000 forint, de elfelejtettem, veszek még 1 csomag mandulát és kesudiót is!
2018. aug. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Attól függ mekkora a keret, és milyen gyakran mész haza, mit tudsz vinni otthonról.

Reggelire zabkását szoktam enni vízzel, ebédet otthonról vittem 4 napra, vacsorára zsömle, szalámi/sonka, sajt, mellé 2-3 szem koktélparadicsom. Uzsonnára egy banánt vagy joghurtot szoktam enni. Amikor elfogyott az ebédem, tésztát, tortellinit, akciós mirelit pizzát szoktam csinálni, esetleg 500 Ft-os gyrost vettem, vasárnap ki szoktam menni olcsó kifőzdébe.

Igyekeztem 5000-ből kihozni a heti vásárlást, mindig akciós dolgokat vettem, vagy alvást vacsoráztam, ha fogytán volt a pénz.

Persze manapság nem feltétlenül a rászorulók kapnak kolit, lásd a heti 27 ezerért bevásárló első válaszolót, amit leírtam az a nagyon minimum, fiúknak kicsit több.

2018. aug. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

4 napot vagyok ott.

Ásványvíz, minden napra egy másfeles üveg, 4x70=420

Napi 4 zsemle: 4x4=16x25=400

1 kg alma: 300

Felvágott,vajkrém,a zsemlébe: 1000

4 cs. Bögrés leves: 400

4 doboz kefir: 400

Heti egyszer eszek kajáldában, a kefir a reggeli, almával, a leves a vacsi, egész nap suliban vagyok, akkor eszem a szendvicseket.

2018. aug. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, az ásványvizet jól elszámoltam, 6-tal számoltam 4 helyett :''D
2018. aug. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Főtt kaját hozok otthonról, kidobozolva, be a fagyasztóba, így a főtt kaja megoldva. Szoktam venni egy rúd téliszalámit, az elég 2 hétre reggeli + vacsorára, ezek mellé veszek kefírt, tejfölt, zsemlét, ásványvizet, paradicsomot, paprikát, vajkrémet, heti 2x-3x kimegyünk egy gyrosra, vagy kebabra, vagy kínaira. Szerintem heti 10k-ból kijövök, de még nem számoltam össze konkrétan.
2018. aug. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én szobát bérletem egyetemista koromban, otthonról nem tudtam kaját hozni. Heti 1 kg kenyér, havi 1 doboz Margarin. Zöldségre a kenyerhez heti 400 Ft, havi egy zacskó sajatmarkas müzli reggelire. Heti 3x főztem, Paprikás krumpli, paradicsomos tészta, csilis bab, borsó főzelék, ilyesmi, egy nagy labos (kb 4 adag) kijött 700-1000 Ft-ból. Összesen tehát heti max 5000 (ha csak hétköznap kell kaja)
2018. aug. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!