Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Egyetemisták, mit, hol szoktat...

Egyetemisták, mit, hol szoktatok enni, hogyan oldjátok meg a kajálást?

Figyelt kérdés

Sok kérdést elolvastam, de több tényezőből áll a dolog:

-nem vagyok kolis, mert az egyetem Budapesten van, és itt is élek

-hazaugrani azért nem tudok, ahhoz szvsz pont nagy a távolság (30-45p)

-óráim központilag vannak felvéve (egyéni dolog nagyjából, az a lényeg, hogy nem tudok változtatni rajtuk), így átlagban 10-16-ig vagyok bent. A szünet annyi az órák között, hogy átérek egyik épületből a másikba, 15p max

-ha ez még nem lenne elég, akkor figyelni kéne a kajálásra is a kondi miatt :D szóval elsősorban egészségesebb táplálkozás kéne, és a fehérjedús kaják még jobbak lennének


Ezeket figyelembe véve, ti hogy oldottátok / oldanátok meg a napi szintű kajálást? Vagy mit tudnátok javasolni?


(BME-ről van szó, ha fontos az egyetem környéke esetleg)



2018. jan. 21. 20:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem koleszos vagyok, hazajárok, és általában hazaviszem az éhségem, odahaza eszem. Menzán akkor falok csak, ha hosszúnapos vagyok, vagy különösen megéheztem, ez nem túl gyakori esemény.
2018. jan. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Ha előző nap megfőzöd az ételt, úgy el tudod magaddal vinni és mivel te magad állítod össze a saját étrended tudod alakítani a kondihoz is.
2018. jan. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Otthonrol viszel, aztan ha olyan eloadas van eppen, amin tudsz enni, akkor hajra. Azt nem javaslom amit en csinalpk, hogy csak este 8kor egyel, amikor hazaersz.:(
2018. jan. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Kollégista vagyok, valamikor a kollégiumban főzök magamnak, valamikor elmegyek gyorskajáldába, ha hétvégén hazamegyek hozok onnan is kaját.
2018. jan. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Stoczek vagy a Karinthy Frigyes u. Budafoki út kereszteződésénél lévő kínai.
2018. jan. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
nyakleves is nagyon jó, de az is tészta szóval kondihoz nem annyira...szerintem dobozolj minden napra
2018. jan. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemi étkezdék általánosságban olcsók, és mindig van menü is, ezt vettem észre, mikor az egyetemen faltam. Szóval ha hetente 1-2 alkalommal a menzán falsz, az a legkevésbé se nagy anyagi megterhelés, és kapsz levest + főételt.
2018. jan. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen, a menza / étterem féleség lenne megfelelő (Stoczek pl. de van még a környéken). Ezekkel éltem kb előző félévben :D csak most nem lesz kajaszünet, tehát max 15p szünettel lesznek az órák. Ja igen, a pénz számít kb legkevésbé, inkább az egészségesség, kondihoz jó legyen, ha lehet, ilyesmik.

Úgy látom, akkor marad az esti porciózás. Ezzel is van gond, de talán ez a legjobb. Köszi!

2018. jan. 22. 20:54
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

Én, ha van kajaszünetem, akkor vagy hazamegyek enni vagy elmegyek a menzára, ami az egyetemtől kb. 3 perc séta.

Mikor nincs időm, akkor a büfében veszek valamilyen péksütit vagy szendvicset.

Esetleg ha van ott büfé, te is próbálkozhatsz ezzel.


Van sok olyan szendvics is, ami szerintem egézséges.

2018. jan. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Javítás: egészséges*
2018. jan. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!