Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Étel rendelés? Van aki rendsze...

Étel rendelés? Van aki rendszeresen rendel? Mennyire jön ki egy hétel?

Figyelt kérdés

Van még aki étteremből oldja meg az étkezését? Mennyire jön ki hetente?


Mert én minden hétköznap rendelek egy nekem bevállt pizzériából, igazából elég nagy a választék ott így nem csak ezek a "gyors" kaják vannak hanem főételek is!

Én délelőtt zsabpelyhet, gyümölcsöt meg saját készítésű szendvicset eszek és délbe rendelek általába egy főételt meg egy salátát és ezeket variálom!

Sokan mondják, hogy nagyon sokba kerül így, de nekem megér ennyit, hogy jót egyek és ne keljen vele foglalkoznom!


Ez így nekem csak a rendelés 12500ft / hét + amit én veszek/csinálok és az érdekelne, hogy aki így él neki mennyire jön ki?


2018. szept. 1. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Én sokszor hétvégén nem rendelek hanem főzök, általában 2-3 napra így ha mázlim van akkor még hétköznapra is marad kaja.

Én havi szinten ha minden hétköznap rendelek kaját az nekem árban durván 30-36 ezer ft. Ez csak a meleg étkezés. Persze én más-más éttermekből szoktam. Van egy cég ahol heti szinten én lehet választani több menüből, és kihozzák, azok olcsóbbak azért de így is majdnem 1000 Ft egy adag. Viszont sokszor úgy csinálom ha az a cég csak néhány naponta tud jó, számomra megfelelő menüt felkínálni akkor azokra a napokra adom csak le a rendelésemet, és a többi napokon amikor nincs rendelésem akkor máshonnan hozatok.


Így kiszámolva magamnak ha főznék helyette majdnem ugyanott lennék árban. Persze én sokszor nagyban főzök kaját, meg félkész saját gyártású mirelit kajákat is csinálok és fagyasztok le szükség esetére. Azért be is spájzoltam viszonylag, de így hogy egymagamra főzzek amit egy napra nem tudok kicsiben annak semmi értelmét nem látom.

Így ár szempontjából ugyanott lennék maximum 2-3 ezer ft-al lenne kevesebb a kiadásom ha magam csinálnám, de az nagyon nem sok pénz, mert annyi elmegy a gáz használatra kb, meg a bevásárlásra mert odáig is el kell jutni autóval, mert nagyban érdemes csak bevásárolni a városban, itt a faluba egyedül zöldségeshez éri meg menni, de ők az út szélén mobil bódéban árulnak, amint jönnek a hidegebb idők, tehát október közepe akkor lelépnek innen. Szóval minden apróságba belegondolva ugyanott lennék anyagilag így egyszerűbb hozatni kaját, több időm marad más dolgokra.


Erzsébet utalvánnyal is tudok fizetni egyes helyeken, meg a szép kártyát is elszokták fogadni, de azt úgy szoktam hogy ha útba esik egy kajálda mert tudom előre hogy aznap arra van dolgom, akkor nem rendelek arra a napra, vagy lemondom a rendelést és akkor útközbe beugrok, vagy ott megeszem hogy most azért minek mosogassak itthon, vagy ha nem érek rá hazahozom, szép kártyával fizetek és helló.

2018. szept. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy pizza ára: Tészta (50ft/32cm), paradicsomszósz (50ft/adag), sonka/bolognai hús (200ft), kukorica (50ft) sajt (200ft). -> 450-ból kijön egy pizza. 4 napig tudsz enni egy rendelt árából.


A tészta 5 perc aktív ráfordítással elkészül, kb. ugyanennyi idő, amíg kinyújtod és rápakolod a feltétet.


Rántotthús sültkrumplival: hús (120ft), panír (20ft), olaj (20ft), sültkrumpli (200ft a gyorsfagyasztott, kb. 60ft-ból magadnak megcsinálod.) -> 360ft, megint 4 napig ehetsz egyetlen rendelt árából.


Az áram hazsnálat kb. 5ezer ft/ hónap -> 170ft/nap, ha ezt beleszámolod is 3 napig ehetsz ugyan annyiból.

2018. szept. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hogy még láthatóbb legyen: Egész hónapban ehetsz 10 napnyi rendelt kaja árából.
2018. szept. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!