Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mivel lehet helyettesíteni a...

Mivel lehet helyettesíteni a hagyományos fehérlisztet, hogy ne legyen észrevehető a különbség?

Figyelt kérdés

Úgy nőttem fel, hogy anyum mindenhez fehér lisztet használt, legfeljebb egy kis rétes lisztet.

Szeretnék tudatosabban étkezni, nézegettem a teljes kiőrlésű lisztek kínálatát, és egyszerűen nem tudom, mit, hogyan csináljak. A sima teljes kiőrlésű búzalisztnek elég kesernyés íze van, az annyira nem jött be, ráadásul a kenyér, amit készítettem, az is tömör lett. Rájöttem, valószínűleg kellett volna bele raknom sikért, így azt fogok venni egész biztosan.

Valaki segítene nekem abban, hogy hogy tudom helyettesíteni a fehérlisztet? Mert nem akarok mindenből új receptet, csak a lisztet akarom lecserélni.

Azt is hallottam, hogy a tönkölybúzaliszt teljesen helyettesíthető a finomliszttel, de vajon a tönkölybúzaliszt teljes kiőrlésű változatára is igaz ez?


Aztán ott van még a graham, a rozsliszt, zabliszt, mandulaliszt stb.


Mit használhatok kelt tésztához, vajas tésztához stb?

És olyat lehet, hogy ha van írva mondjuk 50 dkg liszt, akkor rakok negyvenet és 10 dkg sikért teszek? Vagy a sikért még az 50 dkg liszten felül kell beletennem?



2015. aug. 29. 11:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Az a legjobb, ha kevered. Én kenyeret teljes kiörlésű tönköly, rozs és 2 féle durum lisztből készítem, néha pici tökmaglisztet teszek, de azzal vigyázni kell. Nincs nagy különbség sikérrel vagy anélkül, nagyon picit szoktam beletenni, hogy formázható legyen. Mondjuk ez kovászos. Nekem mindenhez bevállt a durum simaliszt (Csuta), pizzához, palacsintához, zsömléhez, sütihez...és még azok is imádják, akik nem merik letenni a fehér lisztet.
2015. aug. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Keverni lehet.


Amúgy a rétesliszt is mint a finomliszt fehér liszt csak más finomságúra van őrölve, és ezért más ételek elkészítéséhez alkalmasak.

2015. aug. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!