Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A szüleim egy hónapig nem...

A szüleim egy hónapig nem adnak nekem kajapènzt. Mit ehetnèk, addig amíg suliban vagyok?

Figyelt kérdés

Reggeltől dèlutánig nem lehetek èhen, minden nap 8-9 órám van, meg mèg valamikor órák után is bent kell maradnom.

Arra gondoltam, hogy itthon fogok tèsztát kifőzni, esetleg sültkrumplit, vagy rizst ès ilyeneket fogok vinni ètelesben, de egy hónapig nem èlhetek ezeken felváltva.

Tipp, hogy mit tudnèk mèg elkèszíteni, ami aránylag hamar kèsz van, ès a suliba is el tudom vinni ètelesben?

Azt mondta anyám, hogy egy hónapig se pèksütemènyt, se kenyeret, semmi ilyet nem fog hozni, hogy nehogy el tudjak vinni bármit is suliba. Szóval a szendvics meg ilyenek kilőve.


2018. szept. 17. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Nem igazán èrtem a gondodat. Nálunk mindenki szendvicset vitt, egy gyúrós srácnál volt főtt kaja. Más osztályba járó barátnőim is szendvicsel oldották meg. Minek kène főzni? Megromlik, nem tudod megmelegíteni.
2018. szept. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mert nem lesz itthon kenyèr, sem felvágott direkt nem vesz anyám, nehogy tudjak szendvicset vinni suliba.
2018. szept. 17. 16:25
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Csinalj olyan kajákat otthon, ami hidegen is fogyasztható. Tésztasaláta, saláta, krumplit azt ne olajban sültet, mert az álottan nem jó, riszt is feldobhatod egy csomó mindennel. Nem tudom mim vannak otthon nalatok pontosan, de sok opció van. Vegyes zöldségek sütőben összesütve fűszeresen, sült hús (ami hidegen is jó).

Van lisztetek, só, kis cukor es szódabikarbona, akkor süthetnel szódakenyeret!

S még csomó opció, aszerint mitek van/lesz otthon!

Nem tudom ezen az etelesdobozon miert vanank egyesek meglepődve. Sok helyen csinálják. Nem jó délután 5ig vagy tovább szendvicseken elni (te meg most nem is tudsz).

2018. szept. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
De miért nem adnak? Miért nem vesz pékárút? Egészségügyi oka van, vagy egyéb?
2018. szept. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%
Ha azt mondta nem vihetsz magaddal semmit, akkor azt se fogja engedni, hogy rizst főzz magadnak. Vegyél 13 forintért zsömlét, annyi zsebpénz ed csak van.
2018. szept. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Ha megvonja tőled az ételt, akkor a gyámhivatalt hívjad...
2018. szept. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hármas, köszönöm, jó tippeket adtál!

Nem, egyèbkènt nem egèszsègügyi okok miatt van, teljesen ideális a testsúlyom is, ès igyekszem nagyjából egèszsègesen táplálkozni. Más okokból van.

Egyèbkènt minden nap van főzve nálunk, szokott lenni egyèb kaja is, csak most kajapènzt nem kapok mától.

Igen, a zsemlère is gondoltam, hogy megveszem reggel, de abba meg kène felvágott, ami azèrt nem áll el túl sokáig, főleg hogy mèg most is meleg van általában. Esetlet főzök ki itthon hozzá virslit ès az eláll egy kis ideig mèg dèlelőtt.

2018. szept. 17. 18:47
 8/11 anonim ***** válasza:
35%
Hogyne, persze.
2018. szept. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Anyagi oka van? Ilyen szinten kell spórolnotok? Vagy kaptál kajapénzt és másra költötted, ezért berágtak rád?
2018. szept. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#7

Ha mindennap van főzve nálatok, akkor mi a gond?

Bepakolsz egy dobozba belőle és elviszed.

2018. szept. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!