Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van olyan szabály, hogy 18....

Van olyan szabály, hogy 18. éves kor betöltése utáni hónap 1-étől lehet alkoholos italt venni?

Figyelt kérdés
Nagyon furcsállom, de állítólag az aldiban vagy a lidlben van ilyen szabály.

2018. szept. 22. 20:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
75%
10-es, tudom, hogy mindenhol vannak, mert dolgozom, és tapasztaltam. :)
2018. szept. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
70%
Próbálkoznak, de nem írhatják felül a jogszabályt. Kérd a vásárlók könyvét.
2018. szept. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
38%

Volt már ez a kérdés pár hónapja és akkor is ugyanezekba primitív habzószájú válaszok jöttek.

Ebből is látszik, hogy mennyire iskolázatlanok vagytok, hogy néhány nagyon egyszerű törvényt sem tudtok értelmezni.


Magyarországon nem létezik olyan törvény, ami kimondja, hogy aki 1 perccel is elmúlt 18 éves, azt minden bolt köteles ezüst tálcán alkohollal kiszolgálni.

A törvény azt mondja ki, hogy aki nem múlt el 18, azt tilos kiszolgálni.

A kettő pont ellentéte egymásnak. Szükséges illetve elégséges feltétel...

Dehát akinek az iskolából is csak a hétvégi beb#szások maradtak meg, az ilyesmit nyilván nem tudja felfogni...

2018. szept. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Előző, nem tudom, mit szólnál, ha a boltban az eladó azt mondaná neked, hogy ezzel-azzal nem szolgál ki, mert ugyan van, de nincs kedve leemelni a polcról, mert fáradt"

Olyan ostoba szabályt nyilván egy üzlet sem fog kitalálni, hogy ha fáradt az eladó akkor megteheti hogy nem szolgál ki. Olyan szabályt viszont minden további nélkül hozhat, a pörgősebb üzletmenet érdekében, hogy a 18-as korhatárnál a hónapot nézi, hiszen törvényt nem sért vele, számottevő haszontól nem esik el, de a saját dolgát egyszerűsíti.

Ha pedig te az ő szolgáltatásukat akarod igénybe venni, nyilvánvalóan az ő szabályaikhoz kell alkalmazkodni. Mi ebben a fura?

2018. szept. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
18%

"Próbálkoznak, de nem írhatják felül a jogszabályt"

Mutass már jogszabályt arról, hogy 18 év felett kötelező jelleggel ki kell szolgálni bárkit is alkohollal! Tudomásom szerint szabály csak arról van hogy 18 alatt tilos, ebből kizárólag az következik hogy 18 felett már szabad. Szabad, nem pedig kötelező!

2018. szept. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
#14: Atyaúristen...
2018. szept. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Andizsuzsi ***** válasza:
54%

"hiszen törvényt nem sért vele"


Már hogyne sértene? Nyilvános üzletben mindenkinek egyforma joga van vásárolni, aki törvényi korlátozás alá nem esik. A fenti eset diszkrimináció, sérül a vásárló egyenlő bánásmódhoz való joga.

2018. szept. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én nem tudom van-e ilyen szabály, de arra emlékszem, hogy mikor szülinapomra vettem magamnak egy 12%-os rozét a SPARban az eladó elég rendesen húzta a száját, mielőtt kiadta.
2018. szept. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!