Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha megiszom napi 1-2 bögre...

Ha megiszom napi 1-2 bögre tejeskávét, az ugyanolyan mintha meginnék 1-2 bögre tejet?

Figyelt kérdés

A kalciumbevitel miatt kérdezem főleg..

Egyébként sima tejet is iszom csak azt ritkábban.


2010. jún. 23. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
persze, ha úgy jobban ízlik... :)
2010. jún. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
jaja.. én is kb 3 dl tejjel tolom a kvt. így nem marja szét a gyomrom reggel..
2010. jún. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak szólok, hogy a mai tejek szinte semennyi kalciumot sem tartalmaznak, és nehéz megemésztenie egy felnőtt embernek...
2010. jún. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

én nem vettem észre hogy nehéz lenne megemészteni. néha van hogy megiszom egyszerre egy litert is, és semmi bajom utána. de biztos:)

a semminél azért csak jobb... maximum akkor iszom mellette kalciumos pezsgőtablettát :( azt utálom pedig.

köszönöm a válaszokat:) a kávét én sem tudom meginni tej nélkül. utálom az ízét. de tejjel finom:)

2010. jún. 23. 13:57
 5/5 anonim ***** válasza:

miért ne lenne kalcium a mai tejekben? talán a tejipar arra specializálódott, hogy direkt kivonja?mindenki higgye

már el, hogy ugyanannyi az ásványi anyag a tejben csomagolva is, mint mikor a tehénből kifejték.

a tejekben a zsírt állítják be szabványok szerint, és

nem vizezik, nem tejporozzák.


a reggeli italok és tejitalok tartalmaznak tejipari mellékterméket / permeátum/.

úgy, hogy kedves kérdező bátran idd a kávédat kedved szerint tejjel.

üdv.-tejiparos-

2010. jún. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!