Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hasi ultrahang beigazolódásáva...

Hasi ultrahang beigazolódásával lencse nagyságú epekövem van. A körzeti orvosom rost tartalmú ételek fogyasztását javasolta. Ilyen ételek elkészítését netten melyik oldalon találok?

Figyelt kérdés
2018. okt. 10. 15:42
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségét.
2018. okt. 18. 15:28
 12/25 A kérdező kommentje:
Annyi kérdésem lenne még,hogy húsok közzül a fehérhús jó pl.csirkemellfile,pulykamellfilé vagy mindegy?
2018. okt. 22. 09:24
 13/25 Ignis Subdialis ***** válasza:

Attól függ, mire. A húsban nincs rost, mindegy milyen húsról van szó. Állati eredetű termékekben nincs rost. Így nincs rost az alábbi termékekben sem:

- csirkehús

- pulykahús

- marhahús

- disznóhús

- halhús

- krokodilhús

- bolhahús

- tej

- sajt

- joghurt

- tejföl

- vaj

- tojás

- szalonna

- kolbász

- stb.

Nagyon kevés rost van a "fehér" alapanyagokban is, ezért ezeket is érdemes csökkenteni az étrendben, pl.:

- fehér rizs

- búza finomliszt

- fehér kenyér

- sütemények, piskóták

- főtt tészták

A rost egy emészthetetlen növényi összetevő. Csak növényekben található meg. Ezt nem kell túlbonyolítani, nagyon vidáman lehet élni magas rosttartalmú táplálékon anélkül, hogy túl sok energiát fordítanánk az étrendünk összeállítására.

Csak követni kell egy egyszerű alapelvet: kevesebb állat, több növény.

Ha csökkenti a hús, tojás és tejtermékek fogyasztását, de növeli a növényekét, máris megvan a dolog. Ennek még anyagi vonzata sincs, mert a húsevés a drágább mulatság. A rostbevitelre - mint már írtam - dúsított rozstartalmú ételekkel is rá lehet segíteni, ilyen maga a búzakorpa például vagy az említett reggelizőpelyhek.

2018. okt. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Ez borzasztó jól kicsesztem magammal eszek mellfilét.
2018. okt. 22. 13:42
 15/25 Ignis Subdialis ***** válasza:

Értse már meg, kérem! Nem baj, ha eszik húst! Csak egyen kevesebbszer. Nem baj, ha ma eszik húst, holnap egyen csak zöldségeket.

A hús nem mérgező, nem hal bele! Csak csökkenteni kell a húsbevitelt. Pl. egyen húst heti 2-3× vagy egyen minden nap, de csak 1-2 falatot. A többi meg legyen növény, rozskenyér, a kenyérre tegyen hús helyett zakuszkát, padlizsánkrémet, egyen hozzá uborkát stb. Ha húst eszik, köretnek egyen barna rizst, hajdinát, párolt vagy grillezett zöldségeket.

2018. okt. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Inkább megműttetem és nem lessz gond többé
2018. okt. 22. 16:02
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 84%-os csodálatos a kitartásod.
2018. okt. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Ignis Subdialis ***** válasza:
De lesz gond. Ha az életmódja hozta létre az epekövet, akkor továbbra is létre fogja hozni, ha nem változtat az orvos tanácsának megfelelően.
2018. okt. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Ignis Subdialis ***** válasza:
(#17 - hát igen, először én is azt hittem, hogy itt most vagy alaposan életképtelen valaki vagy csak szórakozik, de írt privátban és kiderült, hogy ezt teljesen komolyan gondolja...)
2018. okt. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Miért Ön orvos?
2018. okt. 23. 06:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!