Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy tároljátok az előre...

Hogy tároljátok az előre elkészített kajákat?

Figyelt kérdés

Mondjuk ha vasárnap elkészítessz 5 napra való főtt ételt, amit magaddal viszel munkába/suliba, nem lesz péntek délre már... hát nem romlott, de rosszabb minőségű?

Hogyan véded ki ezt?



2018. okt. 25. 22:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%

Sajna én nem tudok 5 napra főzni 2 emberre, a legnagyobb edényből is rég kifogy addigra, de 3-4 napig teljesen jó a legtöbb étel, nem érzékelek minőségromlást, pedig igencsak szeretem a hasamat és nagyon nem mindegy, milyen az ételem. Nyilván van, ami csak frissen jó, azt frissen készítem, de sok étel legfeljebb csak érik, jobb lesz, ha nem teljesen friss, másoknak pedig teljesen mindegy.

Több napnál berakom a mélyhűtőbe az erre alkalmas ételt, ilyen is rengeteg van.

(Bár én világéletemben egy napra főztem, akkor is, ha túlóráztam. De most már el tudok tenni ételt későbbre.)

2018. okt. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Amit nem tudok 2-3 nap alatt elfogyasztani, azt kiadagolva lefagyasztom.
2018. okt. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
Amiből nyáron ettem a családi fagyit azokba a kupákba fagyasztom le porciókba a töltöttkápit és bírja a mikrózást is.
2018. okt. 26. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
Sose főzök 5 napra
2018. okt. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
sült csirke, sült zöldség, rizs ilyesmire gondolok konkrétan
2018. okt. 26. 07:34
 6/21 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen fölösleges így elkészíteni 5 napra elöre a kaját, csak olyasmit viszek, ami maximum fél óra alatt lekészül és nem áll majd egy hetet a hütöben. Mellesleg olyan étel jóformán nincs, amit vasárnap elkészítve péntekre nem kezd romlani, azaz nem csak íz/minöségvesztesége lesz, de még veszélyes is lehet.

De ha feltétlenül ragaszkodsz ehhez, akkor adagokban fagyaszd le a kajákat (és jobban jársz, ha mindenböl kapásból több adagban készítesz, akkor van tartalékod is), böven elég reggel, indulás elött kiszedni a fagyasztóból, akkor garantáltan nem romlik meg.

2018. okt. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%
NE haragudj, de sült/fött/párolt zöldség, rizs 3-4 nap után már magától mászik, megromlik!
2018. okt. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha arra gondolsz, hogy vasárnap megfőzöl egy fajta ételből 5 adagot, és azt szeretnéd enni egész héten, hát szerintem én szerdán már rá sem tudnék nézni. Nekem kell 2 naponta a változatosság. Viszont ha 5 fajta ételt csinálsz meg előre, akkor ami fagyasztható azt tedd a hét 2.felére, a romlandókat pedig edd először. Vagy menün nem gondolkoztál. A legtöbb étteremben van napi menü. Nem kell pont délben menni. Ha meg beszéled a pincérekkel hogy rakjanak neked félre elvitelre, este vagy amikor ráérsz be mész érte. Így ez a hűtőben is eláll másnap délig.
2018. okt. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Áruld el kérlek, hogy mi az az étel amit még az ötödik napon is megbírsz és megmersz enni? Még ami a legjobban eláll az a pörkölt, töltött káposzta, de az is három nap ami biztos. Ha addig nem fogy el, lefagyasztom. De természetesen nem az utolsó pillanatban kell azt sem fagyasztóba dugni, hisz akkor már egy több napos ételről beszélünk, és az olvasztás után folytatódik a bomlási folyamat. Tehát én ha nagyobb adag ételt főzök, akkor már az első napon, vagy legkésőbb a másodikon kihűlés után kisebb adagokban lefagyasztom éthordókban, vagy mint aki már írta fagyis edénykékben.
2018. okt. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%

5 napig szerintem semmi sem jó, kivéve, ha lefagyasztod, de nem mindent lehet fagyasztani.

De 2-3 napra simán szoktam előre főzni és sima hűtőben tárolom.

2018. okt. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!