Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tudnátok írni egyszerűbb de...

Tudnátok írni egyszerűbb de nem hétköznapi ételeteket?

Figyelt kérdés
Nem olyanokra vagyok kíváncsi, mint a krumplis tészta, ha értitek. Meg mint a bundás kenyér.
2018. nov. 2. 10:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Vegyėl 1 süllőt vagy egy csukát. Kb 3kg osat. Beirdalod, az irdalásba szalonnát teszel, hagymakarikát. Sózod borsozod kicsit paprikázod. Alufóliába betekered azt megsütöd. Nagyon egyszerű ės nagyon finom.
2018. nov. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%
2018. nov. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Én ma velős pirítóst csinálok. Mármint sertés agyvelőből.
2018. nov. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Zöld hagymát kis olajon/vajon megpirítani, tejföl+kis tejszín bele (ha van creme fraise az is jó), átmelegíteni, apróra vágott füstölt lazacot és esetleg pezrezselymet vagy kaprot bele, nem kel főzni, csak összemelegíteni.


Főtt tésztával tálalni

2018. nov. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Az egyik kedvenc hiperegyszerű receptem, ami nem tésztaétel:

- csirke/pulykamellfilé

- fokhagyma

- szárírott paradicsom olivaolajban ( [link]

- tejföl

A szárított paradicsomos üvegből egy kis olivaolajat ráöntök a serpenyőre, rádobom a fokhagymát, utána a félbevágott szárított paradicsomokat (2 főre az üveg felét teszem bele) aztán a csirke/pulykamellet. Amikor már kifehéredett a hús és majdnem kész, lejjeb veszem a lángot, hozzáadok 1-2 evőkanál tejfölt (attól főgg, mennyi hús van benne), elkeverem, megrotyogtatom egy kicsit és kész is. Rizzsel szoktam enni. 15-20 perc alatt kész van és imádjuk.

2018. nov. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

Gombás rizottó, sütőtökös rizottó

Penne all'arrabbiata

2018. nov. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
Paradicsomos tészta: spagettit főzöl ki. Paszírozott paradicsomot a gázra dobod, teszel bele bazsalikomot, oregánót, kakukkfüvet, zsályát, ízlés szerint cukrot, borsot. A paradicsomot összerottyantod a fűszerekkel, majd egy kis oliva- vagy napraforgó olajat elkeversz liszttel vagy keményítővel, a paradicsomhoz kevered, forralsz még rajta egyet. A paradicsomszószt kb. 5 perc összedobni. Ha kész, a kifőtt spagettire szeded, sajttal tálalod. Én camembert vagy brie sajttal is szoktam enni.
2018. nov. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tonhalas spagetti:

Kb 300 g konzerves tonhalat lecsöpögtetsz, a tűzhelyen kis olajon, hagymán, fokhagymán megpirítod (3 perc). Sózod, borsozod, utána egy konzerv paradicsomot teszel rá (én egész paradicsom konzervet szoktam venni, mert a daraboltban gyanúsan sok paradicsomvég szokott lenni). Elkevered, bazsalikommal ízesíted, és 4-5 percig tovább főzöd.

25 dkg spagettit főzöl ki, és a tonhalas szósszal összekevered. Sajttal mehet ez is, de nélküle is jó.

2018. nov. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%

Ez már tényleg konyhai analfabétáknak való recept: camembert, vagy brie sajtot kicsit bedobos a mikróba, hogy egy ici-picit megolvadjon, majd ugyanezt teszed diófagyival is. A sajtot tányérra teszed, ráöntöd az olvadt diófagyit, ő lesz a dióöntet. :) Krumplipürével isteni.

Szerintem amúgy gesztenyefagyival is működne.

2018. nov. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tepsis krumpli.

Egy tepsit vékonyan kikensz olajjal. Kb. 1,5-2 kg krumplit megpucolsz, karikázod. 15-20 dkg zsírosabb szalonnát kakastaréjra vágsz, egy szép szál szárazkolbászt szintén karikára. A tepsi aljába fekteted a szalonna felét, rá egy sor krumplit, arra a kolbászok felét, még egy sor krumpli, rá a kolbi másik fele, harmadik sor krumpli, és a tetejére a maradék szalonna.

Kb. 1 óra sütőben, és kész.

2018. nov. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!