Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért színeződik el a főtt...

Miért színeződik el a főtt krumpli? (KÉP)

Figyelt kérdés

Vettem a boltban egy zsák krumplit, ami megpucolva jól néz ki, de miután megfőtt elszíneződik, mindegyik.

Ilyet még nem láttam az elmúlt 30 évben.

Van valakinek valami ötlete, hogy mi okozza?

Próbáltam másik fazékban pici sóval, az eredmény ugyanaz.

Itt egy kép róla:

[link]



2018. nov. 4. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vágd fel mielőtt megfőzöd. Szerintem már nyersen is szürke belül.
2018. nov. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Tobb oka lehet. Ez fajta jellegzetessége, termesztés, vagy tárolási hiba is lehet. Ugyanúgy a főzés hőmérséklete és ideje is okozhatja. Az okosok 120°C alatt tanácsolják a főzési hőmérsékletet és egy kis citromsav hozzáadása is kikübölheti a jelenséget.
2018. nov. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Hát ja. Sz@r krumplit vettél. Időnként szerintem mindenki belefut egy ilyen szállítmányba, ezért érdemes nagy tétel előtt "próbavásárlást" csinálni.
2018. nov. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a krumpli nem a főzéstől feketedett meg. Az ilyen már nyersen is hasonló. Én is belefutottam I. osztályú, drága krumplinál, már nyersen ilyen volt, holott kìvül teljesen ép, egészséges. Kidobtam az egészet.
2018. nov. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Az okosok 120°C alatt tanácsolják a főzési hőmérsékletet"

Okos tanács, ugyanis, ha nyitott edényben (fazék/lábas, akár fedővel lefedve) nem is tud a főzővíz hőmérséklete forráspont -100°C- fölé emelkedni.

2018. nov. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Melyik üzletlánc forgalmazza ezt a csodát?
2018. nov. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Re*l élelmiszer.
2019. jan. 9. 10:30
 8/8 Kata-Kata ***** válasza:
2022. jún. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!