Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire gyakori egy termékben...

Mennyire gyakori egy termékben (pl: zabliszt) a gluténszennyezettség?

Figyelt kérdés
Minden bizonnyal gluténérzékeny vagyok, de nem akarok 3x annyi pénzt költeni egy termékre csak azért hogy garantáltan gluténmenteset kapjak. Ugye a zab gluténmentes, de nem garantálják a gyártók, hogy a termékbe nem szóródott bele egy szem búza pl.

2017. febr. 23. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha olyan üzemben gyártják, ahol búzát is feldolgoznak, akkor az nem gluténmentes. A gluténmentes drága, de ez van, nem tudunk rajta változtatni.
2017. febr. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Így van, ahogy az első írja, és általában egy üzemben dolgozzák fel. De a zabliszten kívül van rengeteg gluténmentes liszt, igaz, hogy drága, de hát ez van.
2017. márc. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolóknak üzenem: igenis, a zab tartalmaz glutént, de nem mindenki, aki gluténérzékeny, érzékeny a zab gluténjére is!!!

Ámde - ellentétben a zabbal, minden gluténérzékeny személy biztosan érzékeny a búza, árpa és a rozs gluténjére! Bővebben utána lehet nézni megbízható szakkönyvekben, vagy érdeklődjetek mezőgazdászoktól. Én is az vagyok.

2018. márc. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mielőtt öndiagnózist állítanál föl a gluténérzékenységedről, ne tarts semmiféle diétát és menj el a háziorvosodhoz (vagy esetleg kérjed tőle magadat gasztroenterológushoz) a panaszaiddal. Fontos, hogy előtte ne tarts diétát, mert csökken a vizsgálati eredmény hitelessége! Ha az eredmény pozitív lesz, akkor, bizony, nincs más hátra, mint ezt a (még) gyógyíthatatlan betegséget tudomásul venni és drága ételeket venni. Ha érdekel, tudok nagyon jó üzletet (Budapesten), ahová én is járok lisztért, tésztáért stb, elfogadható áron. Ide nem írok címet, nehogy reklámnak fogja fel valaki.
2018. márc. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!