Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Vannak olyan oldalak, ahol...

Vannak olyan oldalak, ahol tudnék a lent említett diétának megfelelő recept ötleteket nézni?

Figyelt kérdés

Rengeteg problémám van étkezés téren, mostanában szeretnék háziorvoshoz menni, de amíg nincsenek orvosi eredmények, szeretném magam kímélni kicsit.

Vegetáriánus vagyok, nem igazán kívánom a húst, és amikor ettem, nem esett jól, így inkább nem kínlódok vele.

Emellett nagyon sok a savam, ami sok ételt kizár a repertoárból (pl. paradicsom, teák, kávé, intenzív fűszerek, alkohol, szénsavas italok, ecetes dolgok, bolti szószok). Laktózérzékeny és tejfehérje érzékeny is vagyok, tehát a tejtermékek kizárva. És ha ez még nem lenne elég, nagyon sok dologtól puffadok irgalmatlanul, így hüvelyeseket, káposztát, brokkolit, karfiolt, gombát, kukoricát sem tudok enni. Tehát így, hogy ennyi mindent nem tolerál a szervezetem, eléggé megfogyatkoztak a lehetőségeim, gyakorlatilag, amit enni tudok: gabonák, növényi tej/növényi tejtermékek, szója/tofu, paprika, hagyma, cukkini, gyümölcsök, padlizsán, tojás, spenót, burgonya, tök, saláta. A répát és társai (zeller, karalábé, cékla) csak főve vagy sülve nem puffasztanak.

Borzalmas. :( Van valakinek bármi ötlete?



2019. máj. 8. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én ötletem az, hogy a Te alapproblémád az áteresztő bél szindróma. A többi emésztési panasz és ételérzékenység ennek a következménye. Úgyhogy ha a bélregeneráló étrendet folytatnád, akkor alapjaiban javulna az egész emésztésed. Tehát bélflórára és bélfalra káros, illetve patogén flórát támogató ételek kerülése, nagy dózisú probiotikum, bélflórának hasznos és bélfalat kímélő ételek evése, rendszeres testmozgás, elég alvás és stressz kerülése. Áteresztő bél szindrómára tonnaszám vannak receptek a neten.
2019. máj. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a válaszod. Utánaolvastam, és a tünetek valóban hasonlóak, de nem hinném, hogy ez lehet a háttérben. Amiatt, hogy nem eszem húst, napi rendszerességgel fogyasztok rostban gazdag ételeket (zöldségek, gyümölcsök). A szénhidrátok jól is csak a jobbik fajtát eszem (zabpehely, bulgur, néha rizs és ha kenyér, akkor rozs- vagy teljes kiőrlésű). A diétában írják a rostban gazdag ételeket is, pedig pont azok okozzák a panaszaim, és a panaszaim miatt nem tudom már enni őket. :/
2019. máj. 9. 08:19
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Miért nem keresel fel egy szakorvost?
2019. máj. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem erőltetem, de szerintem ezek felszínes információk. A bélflóra van, akinél esélyt se kap a megfelelő kialakulásra pl. császáros szülés és bőrkontaktus tartós hiánya miatt az első napokban, hetekben, vagy a szülők eleve rossz összetételű bélflórája miatt. Aztán jönnek az antibiotikumos kezelések, az utána elmaradt vagy nem elégséges bélflóra-helyreállítással, aztán a stressz, a feldolgozott élelmiszerek, adalékanyagok, a környezetszennyezés és még ötmillió egyéb hatás, ami miatt a bélflóra meggyengülhet, károsodhat, emiatt a patogén flóra felszaporodik és megindul a bélfal roncsolása, ami gyakorlatilag egy öngerjesztő folyamat. Az egész nem egy pillanat, hanem évtizedek műve. Kezeletlenül pedig csak egyre több emésztési probléma, intolerancia várható, állandósuló gyulladások a szervezetben, de akár kedélybeli vagy autoimmun gondok is megjelenhetnek. A neten elérhető anyagok tájékozódásra jók, de az embernek magának kell kialakítania az ő állapotának megfelelő étrendet. A jó az, hogy ha az alap probléma kezelve van, akkor akár eltűnhetnek intoleranciák, visszavezethetők korábban emésztési panaszokat okozó ételek. Egyébként nem biztos, hogy a húsmentesség jó egy ilyen komoly emésztési rendellenességnél. Én egy évtizedig nem ettem húst, ezalatt olyan vidáman kialakult nálam colitis ulcerosa, hogy ihaj.
2019. máj. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
epédet vizsgálták?
2019. máj. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy kifejtetted, így már jobban értem a dolgot. Lehetséges, hogy ez van a háttérben. Remélem, hamar kapok időpontot. Addig is, figyelek a testem jelzéseire, és olyat próbálok enni, amitől nem vagyok annyira rosszul.


Az epémet nem vizsgálták. Epekő is okozhat ilyesmit?


Aki azt kérdezte, miért nem megyek szakorvoshoz, annak ajánlom a kérdésem leírásának első mondatát. "mostanában szeretnék háziorvoshoz menni, de amíg nincsenek orvosi eredmények, szeretném magam kímélni kicsit."

2019. máj. 10. 00:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Epekő, epeút elzáródás simán okoz ilyen problémákat.
2019. máj. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!