Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kezdő konyhatündér mutatós,...

Kezdő konyhatündér mutatós, édes, krémes, képességeinek megfelelő sütit sütne, de nincs ötlete?

Figyelt kérdés
Szóval, egy egyszerűen elkészíthető,de mutatós, édes/és lehetőleg krémes sütireceptet keresek. Nézegetem a nosaltyt, de nem igazán bízom benne. Tudnátok tippeket adni, mit készítsek? (18L, családi ebédre)

2016. febr. 26. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
süss egy egyszeru piskotát alapnak és tölsd meg a következövel: 500ml hulalat vagy bármilyen habtejszint verj fel és keverj bele egy nagy barackos joghurtot. díszitheted barackbeföttel, tejszinhabbal. sok sikert :)
2016. febr. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
32%
Ugyanezt a joghurtos megoldást akartam írni mint az első. Tényleg a legegyszerűbb és mi is imádjuk. Még annyi kiegészítést esetleg hogy tegyél a krémbe zselatin fixet és akkor tuti megköt. (Dr. Oetkeres kékes zacskó)
2016. febr. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hell-ikon ***** válasza:

[link]


Nálunk a fenti linken látható finomságnak oltári nagy sikere van. :) Egyszerű, mint a pofon és mivel én a kávéba szoktam egy kis rumaromát is tenni az íze, ha rendesen összeérik, akkor a somlói galuskáéra hajaz.


Viszont tapasztalatom szerint a 2-3 óra kevés neki a hűtőben, bár éppen ha nagyon nem bírja kivárni az ember, akkor éppen fogyasztható. Inkább 1-2 nap mire rendesen összeérnek íznek, akkor a legjobb.


A biztonság kedvéért azonban érdemes 2 csomag babapiskótát venni hozzá, mert egy nem biztos, hogy elég lesz. Bár ez sok mindentől függ; az edény méretétől amibe rétegezed, milyen vastagságban teszed hozzá a krémet, stb.

2016. febr. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Intelligens krémes.
2016. febr. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Keversz nagy tepsinyi olajos piskótát, felét beleöntöd a tepsibe, másik feléhez keversz kakaót, azt a sárga közé pötyögteted. Főzöl egy jó sűrű puncsos pudingot, a pudingot a piskóta tészta közé pötyögteted. Így teszed be sülni.

Amíg sül, kikeversz egy nagy tejfölt vaníliás cukorral. A kész forró sütire kened a tejfölt. Mikor langyos, megszórod fahéjjal.

Jól kihűtve tálalod :)

2016. febr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy már késő, de azért leírom egyik kedvenc családi receptünket. Nem nehéz, kevert tészta, kezdők is bátran nekiállhatnak, biztos a siker.

Parfé szelet :

Tészta- 17 deka cukor, 4 evőkanél méz,4 tojás, 10 deka DURVÁRA vágott dió, 1 sütőpor, 17 deka liszt.

A tojások sárgáját a cukorral, mézzel, és a tojások sárgájával habosra keverjük. belekeverjük a sütőporos lisztet, a diót és a tojások keményre felvert habját. Óvatosan kanalanként, hogy ne törjük össze.

Kb 40 x 25-ös, sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük, egyenletesen elsimítjuk. kb 180 fokos sütőben kb 25-30 percig sütjük, közben villával ellenőrizzük, hogy a közepe is átsült-e. ha nem ragad a villa, akkor jó. Lehet, hogy közben kicsit mérsékelni kell a lángot, mert a méztől jobban barnulhat a tészta.

a tésztát hagyjuk teljesen kihűlni.

Vékonyan megkenjük valamilyen finom , pikáns lekvárral.

Krém: 5 deci tejben megfőzünk 5 evőkanál búzadarát, jó keményre, míg az edény falától el nem válik. ezt is hagyjuk teljesen kihűlni.

25 deka vajat /rámát, 20 deka porcukorral, 1 csomag vaniliás cukorral, simára keverünk, majd összedolgozzuk a kihűlt darával. Természetesen géppel dolgozzunk, kézzel jól ki lehet izmosodni tőle :)

A szép fehér, dús krémet egyenletesen elkenjük a tésztán.

Eredendően csokimázzal kellene befejezni, de sajnos nekem az a gyenge pontom, így olvasztok csokit, teszek bele 2-3 deka vajat, és az olvasztott csokival össze-vissza kanállal meglocsolom/megcirmozom a fehér krémet.Szerintem még szebb is, mint az egybefüggő csokimáz. (vigasztalom magam :D )

Vízbe mártott késsel nagyon szépen lehet szeletelni.

A mézes-diós piskótaalap és a krém együtt rendkívül finom, aki csinált már ismerőseim közül, mind azt mondják, örök darab lett a repertoárjukban.

Aki kipróbálja, szívből kívánom, hogy neki is így legyen.

2016. febr. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na, egy kicsit belekeverdtem az elején, de szerencsére nem ront a lényegen. Szóval a tojások sárgáját egyszer :)) Bocsi:)
2016. febr. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!