Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van valakinek személyes...

Van valakinek személyes tapasztalata a kólaivás hosszútávú következményeivel?

Figyelt kérdés
Napi 1-2 liter zéró kólát feltételezve
2019. jún. 16. 20:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
27%

A csontritkulás-próbát bárki elvégezheti otthon:

csavaros tetejű üvegbe tölts kólát, tégy bele egy csirke combjának a csontját, és zárd le az üveget. Néhány hét után a csontot két kezeddel képes leszel meghajlítani anélkül, hogy eltörne.

2019. jún. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamám imádta a colát. 56-ban amikor mama testvére kidisszidált Amerikába, és olyan 60.as évektől kezdve mindig küldött csomagot mamámnak aki itthon maradt. Mesélte mama, hogy volt benne cola amit a testvére úgy küldte, hogy "ez egy finom orvosság, mindenre jó". Mama megkóstolta, imádta. Kérte, hogy "olyan gyógyszert mindig küldjön". Én mint unoka talán 5 évesen ittam először mamánál kolát.( 1977-ben) Amikor már nélunk is kapható volt mint üdítő, mindig vett mama magának. Én hosszú évekig amikor mentünk látogató sosem tapasztaltam, hogy ne lett volna kola a spajzban. Mamám hitt benne, hogy a kola miatt nem fáj a feje, hogy energikus stb. Persze az időskorral járó betegségek nála is kijöttek, de nem lett csontritkulása, magas vérnyomása vagy rákja. 97 éves korában halt meg.

Mint írtam, én először 1977-ben ittam kolát igaz csak akkor ha mamánál voltunk vagy nyaraltunk. De ahogy a mamám is én is kola függő lettem. Soha nem kávéztam, nem dohányzom, nem tömöm magam semmiféle gyógyszerekkel. Ma már nálam is elmegy napi 1- másfél liter kola.

48 éves vagyok, és egészséges. Nemrég voltam általános teljes egészségi vizsgálaton ahol kiderült nincs gond a szívemmel, vérnyomásommal, nincsen semmi olyan ami miatt aggódni kéne. Fogaim is rendben vannak, igaz van 2 tömött fogam amit még gyerekként tömtek be.

A kola nagyjából annyira árt mint a kávé vagy cigi. Van akit totál megbetegít van aki leél egy egész életet mellette, és semmi baja.

Most abban a korban élünk amikor azt hangoztatják, hogy a kola nagyon ártalmas, beteg lesz tőle az ember. 60-as években még gyógyszerként árulták.

Szinte mindig van valami élelmiszer ami eddig tökéletes volt, most meg méreg szinte.

48/N

2019. jún. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 08:49

ezt bármelyik szénsavas innivalóval megtudod csinálni. Akár egy buborékos ásványvízzel is.

2019. jún. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Mr.Q77 ***** válasza:
23%

Nem szeretem az olyan hozzászólásokat mint amilyen az enyém lesz, mert nem közvetlen a kérdésre irányul ellenben negatív lesz, de most meg kell tennem ;)


Nem tudok nyilatkozni mert nem iszom kólát (szénsavas üdítőt) max alkalmanként pl mozi.

Akkor elég egy 1-2 deci hogy megállapítsam ez szörnyű...


Persze gyerekkoromba -mint a legtöbb gyerek- én is ittam szerettem de szigorúan csak (és nagyon helyesen) alkalmanként (családi program ünnepnap stb) ihattunk.


Ezért számomra "sokkoló" volt mikor kollégiumban (14 évesen) szembesültem hogy valaki ezt a szomjúságra/víz helyett issza naponta ráadásul "hugy" melegen.


Ugyanezt láttam katonaság alatt is.


mindig is úgy gondoltam aki rendszeresen/napi szinten literes menyiségben iszik kólát vagy bármilyen szénsavas "üdítőt". az egyszerűen hülye, már megbocsásson. Horror összeget kiadni egy olyan termékért aminek egyáltalán nincs pozitív hozadéka szervezetre (az ár ismeretében ez még inkább elgondolkoztató), ellenben én érzem magam hülyén hogy ha egy olyan terméket veszek aminek az előállítási költsége konvergál a nullához, a legtöbb költség a debil, hamis életérzést formáló reklám/média jelenlét és a tetemes haszon amit én fizetek meg, és engem a vevőt nézik hülyének (és joggal).

2019. jún. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Nem szoktam kólát inni csak ha megkivánom (vagy a meleg nyáron egy hideg flakon isteni). A fogaim nem fájtak még az életben és hófehérek. Persze inkább zöldséget, gyümit eszek mint chipset stb
2019. jún. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Mansour ***** válasza:
0%
Fogorvosok tudnának erről sokat mesélni...
2019. jún. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
24%

"édesítőszer"

Mint említettem: ADOTT MENNYISÉG fölött.

Kb. 1 tabletta/10 kg testsúly/nap.


Köszönöm a 0%-os lepontozást elmebeteg emberektől.

Majd a rákot is pontozd le, ha mégis jönne.


Aki pedig "felsorol" EGYETLEN embert, aki egészséges maradt, az egyszerűen hülye.

Nem tudhatod pl. hogy EREDETILEG milyen csontjai és egyéb adottságai voltak annak az embernek.


Létezett pl. régen 110 éves bácsika, aki egész életében pöfékelt, mint a gyárkémény.

Na, akkor a dohányzás nem káros?

DEHOGYNEM!

Csak ÉPPEN NEKI olyan adottságai voltak, hogy kibírta.


Nem azt mondtam, hogy egy liter kóla mindenkit megöl másnapra.

2019. jún. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!