Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az alkoholt lehet hammisitani?

Az alkoholt lehet hammisitani?

Figyelt kérdés

Van egy bizonyos alkohol, likor, amit kedvellek. Auchanban, Tescoban az ara 5600 forint es csak 0.7L kiszerelesben van.

Duty Free boltban viszonylag olcso, 6000 forint EGY LITER (19 euro)


Itthon vannak ezek az azsia diszkont boltok, ott is arulnak szeszes italokat, es ez a bizonyos marka 0.7L kiszerelesben 4100-4500 forint.


Lehet, hogy hamis? Ha igen, mibol tudom meg?


Onnan merult fel bennem a kerdes, hogy kicsit mintha mas ize, hatasa lett volna a Duty Freeben vasarolt termeknek, mint az azsia diszkontokban beszerzetteknek.... de hogyan lehetseges ??? ugyanaz a kiszereles, rajta van a cimke....


Lehetseges?


2019. júl. 7. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Jó eséllyel vizezett.
2019. júl. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A duty free-ben azért olcsóbb, mert nincs rajta adó!


Az ázsiai diszkontban meg bármi lehet, ott nem igazán van minöségi termék.

2019. júl. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szia!


A duty free, ahogy a neve is mutatja nem adómentes, hanem vámmentes bolt. Ha Európai Uión belül utazol, akkor a vámmentes boltban nem kapsz kedvezményt arra, mait veszel. Pesten - legalábbis a dohányáruk esetében biztosan tudom - kétféle árat szoktak kiírni a termékek alá, egyik EU-n belüli utazókra érvényes áfás, vámos, másik EU-n kívüliekre, áfás, de vám nélkül. Nem az állampolgárságod dönti el, hanem hogy hova mész, tehát hogy kiviszed-e az országból amit veszel (méghozzá EU-n kívülre), vagy nem. Viszont hiába vámmentes, ha drágább a forgalom meg a hely adottsága miatt, mint a városban.


Ázsia diszkontban nem biztos, hogy hamis. Az alkohol kémiai hamisításáról nem tudok, tehát szerintem alkoholból csak egyféle van (úgy értem, hogy ami iható és nem mérgező), de maga az ital persze lehet hamisítvány, ha ez alatt azt érted, hogy nem az a cég gyártotta nem olyan minőségben, összetevőkből stb., akié a márka szerint a gyártás joga.


Konkrétat nem tudok mondani, de szerintem inkább arról lehet szó, hogy vagy áfamentesen árulják (azaz nem fizetik be utána az áfát, tehát elcsalják), vagy Magyarországon ugyan fizetnek áfát, de ahol veszik és ahonnan idehozzák, ott nem.

2019. júl. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Phoney ***** válasza:

Azt is tudni kell hozzá, hogy Magyarországon elég magas a jövedéki adó és az ÁFA is, így egyes EU-országokban eleve lényegesen olcsóbb tud lenni 1-1 töményszesz, mint nálunk, akár Duty Free, akár nem.


Ami Tesco-Auchan 5600/0,7L, az bizony lazán lehet külföldön 19€/L. És igen, olyan is gyakran van, hogy egy 5600-as ital diszkontáron 4100, nemcsak az Ázsia Centerben. Mikor megmarad egy évekkel ezelőtt forgalomba került készlet, az igen olcsó is tud lenni, mert pár éve még sokkal kisebb volt a töményszesz adótartalma. Nem egyszer vettem már olyan akciós italt, aminek akkor már 5+ éve befejezték a gyártását.


A hamisított ital ugyan lehet mérgező, de bolti forgalomban ilyet elég necces árulni, szóval nem kell tartani tőle.


Az íz, hát elég gyakori, hogy egy italt megváltoztatnak, szóval amikor akár 4-5 éves diszkont készletekhez szoktál, akkor megeshet, hogy a mai kiadás lényegesen eltér. Az is lehet, hogy országonként eltér, és az is, hogy a gyanú miatt érezted másnak. Ha megmondod, melyik italról van szó, akkor lehet, hogy tudok róla valamit.

2019. júl. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Campari Milano
2019. júl. 10. 16:31
 6/6 Phoney ***** válasza:
Azt változó alkoholtartalommal palackozzák. Nálunk 25%-ost forgalmaznak, máshol 20-28% közt változik, szóval a külföldi lehet gyengébb vagy erősebb is. (De akár itthon is megjelenhet 25%-tól eltérő.)
2019. júl. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!