Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » CBA-ban ki vannak rakva a...

CBA-ban ki vannak rakva a zöldségek paradicsom, paprika. Hogyan kell megvenni őket? Darabra adják, vagy kilóra? Honnan tudjam hány kilót veszek?

Figyelt kérdés
2019. szept. 26. 21:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A zöldségek rekesze/kosara alá ki van írva az ár, és kisebb betűvel mellé, hogy db, vagy kg. Innen tudod, hogy adják. A zöldséges részen kell lennie súlyellenőrző mérlegnek, amin lemérheted a cuccot, és szedhetsz hozzá még.
2019. szept. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És a pénztáros is leméri majd?
2019. szept. 26. 21:52
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert amit ő mér, az alapján fizetsz.
2019. szept. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. szept. 26. 22:00
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
Fel nem foghatom, hogy vannak emberek, akik egyszer csak betoppannak a való világba, eddig pedig egy barlangban éltek?
2019. szept. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

"Fel nem foghatom, hogy vannak emberek, akik egyszer csak betoppannak a való világba, eddig pedig egy barlangban éltek?"


Valószínűleg most akar először életében csinálni egy "nagybevásárlást" és nem volt más akitől meg tudná kérdeni. Most ez téged zavar?


Kérdező, hogy kapj egy mindenhol máshol használható választ is: ha van a zöldségnél/gyümölcsnél kiírva az ár mellé mérlegkód is, akkor neked kell lemérni. Kiszeded a zöldségeket, gyümölcsöket ráteszed a mérlegre és külön-külön leméred őket, úgy hogy előtte beírod a a kódját, vagy kikeresed egy terméklistából azt amit venni akarsz. Aztán a mérleg nyomtat neked egy vonalkódot, amit rá tudsz ragasztani a zacskóra (vagy magára a termékre, ha csak egyet veszel).

Ha nincs mérlegkód az ár környékén kiírva, akkor is szokott lenni egy sima mérleg, amin le tudod mérni, hogy mennyit szedtél ki egy zacskóba például paradicsomból, de ez csak ellenőrzésre szolgál, hogy tudd, hogy kb. mennyibe kerül majd. A tényleges árat a kasszánál tudod meg.

Van hogy a péksüteményeket is hasonlóan kell méricskélni, vagy legalábbis neked kell felcímkézni. Ez úgy megy, hogy szintén van egy kódja a terméknek, beírod egy gépbe, hogy milyen kódú termékből mennyit veszel és nyomtat neked egy vonalkódot, azt pedig ráragasztod a zacskójára.


Trükközni amúgy nem érdemes a saját méréssel, mert szitne mindig van mérleg a kasszában. (Tehát ne játsszad azt, hogy beleraksz egy zacskóba 4 paradicsomot, leméred, felcímkézed, aztán beleraksz még kettőt.)

2019. szept. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
25%

A kérdésből látszik, hogy mennyire bonyolult lett már a vásárlás. Régen csak elmondtad az eladónak, hogy mit szeretnél. Aztán már neked kellett összeszednek. Aztán már neked kellett lemérni is. most már ott tartunk, hogy a fizetést is neked kell megoldani.


Szépen kiveszik az egészből az eladót a modernitás jegyében, közben meg csak áthárítják a vevőre a feladatait, vele végeztetik el a munkát. Nem csoda, hogy már erről is kérdezni kell, elvégre nem végeztünk eladói szakképzést.

2019. szept. 27. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Én sokáig gyerekkoromban csak kisboltba jártam ahol úgy volt megoldva hogy az árút az eladótól kérted "csókolom szeretnék 3deka sajtot meg 3 paprikát stb stb) és lemérték kiadták.

A csokik csipszek és többi dolog is így volt megoldva.

Amikor máshova mentünk nekem is furcsa volt hogy neked kell lemérni sőt sok esetben még az eladók se tudták pontosan hogy akkor ez milyen péksüti...

Ezektől az önkiszolgáló kasszáktól meg herótot kapok néha.

Lehet csak én vagyok maradi...sőt biztos :D

2019. szept. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Sokáig csak olyan helyekre jártam bevásárolni, ahol a kasszánál mérték le a zöldségeket. Aztán néha betévedtem egy CBA-ba vagy SPAR-ba, ahol előre le kellett volna mérni őket. Jaj, hányszor kellett otthagynom a zöldséget, gyümölcsöt a kasszánál, vagy visszamennem lemérni... Elég bosszantó tud lenni.
2019. szept. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ezektől az önkiszolgáló kasszáktól meg herótot kapok néha."


Egyszerűen imádom őket. Az emberek 40 fölött rá se mernek nézni és sosincs náluk sor :D

2019. szept. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!