Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy egész napra szépen elosztv...

Egy egész napra szépen elosztva meg lehet enni egy 14 tojásos rántottát, ha mást nem eszel? Ez mennyire számít soknak/kevésnek?

Figyelt kérdés

Szombat hajnalban indulok és mára már van más kajám. Holnap reggel csinálnék egy rántottát 14 tojásból, egy zöld erős paprikából, két hagyományos sárga paprikából, három paradicsomból és talán még tennék bele egy kis házi kolbászt vagy szalonnát (de tényleg keveset, csak mutatóba, ízadónak).


Akciósan vettem a lejárat közeli tojásokat (-40%), de most elmegyek itthonról sok napra és félek megromlik mire visszajövök.



2018. febr. 1. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Ez, teljesen egyéni dolog. Nekem sokáig, egy evésre szalonna, kolbász és 10 tojás rá. Ez volt a reggelim. A párom meg két tojással is szenved és hagy meg belőle.
2018. febr. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem fog megromlani a tojás.
2018. febr. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Ez egyéni. Nekem bemenne ebédre a zöme, 2 órával később a többi, teljesen normális, leszámítva, hogy azért ennyi tojást nem szoktam enni egy nap. De nem lenne benne semmi különös, bár a végén már nem élvezném, soha nem eszem 3 tojásos rántottánál nagyobbat.


Te tudod, mennyire bírod a tojást. Én odavagyok érte s jobbára azon élek, de a következő nap én se néznék olyan lelkesen a tojásra (ez tuti, tegnap 11-et ettem s ma nem voltam akkora nagy tojásrajongó, mint általában).


Az én tojásaimon nincs lejárati dátum, ha megvétel után 1 hónapon belül elfogy, az teljesen jó (amikor megveszem, szerintem max. 2 hetes). Nem tudom, ez a dátum hogyan működik.

2018. febr. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog megromlani a tojás. Megfőzés nem opció?
2018. febr. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kösz az eddigi válaszokat!


2-4: Mindegy, holnap már biztos ezt fogom megcsinálni. Ti hogy bírnátok enni?


1-3: Köszi!

2018. febr. 1. 21:17
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Akárhogyan megeszem, csak nem mindet egyformán. Ekkora mennyiségnél egy ponton túl már csak jégkrémnek szimpatikus, illetve sütinek. De a fehérjéket prímán le lehet fagyasztani, azt gyakran teszem (sárgáját még nem próbáltam, csak jégkrémként, úgyhogy biztos lehet azt is). Úgyhogy ha nekem felgyűlik a tojás, jó eséllyel tojássárgája alapú jégkrém válik belőle (vagy krém, mert míg megfagy, elfogy, ha nem elég sok), egy halom fehérjével a fagyasztóban (amiből remek sajtos sült hab lesz egyszer).


Simán felsütném úti ételnek is, hogy ne egy napot érintsen, persze nem tudom, hogy mennyire lesz komplett étkezésed az utazás után, mennyire vihetsz ételt...etc.

2018. febr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csinálj tojáspörköltet sztem
2018. febr. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem romlana meg. De ha tudni akarod, megtudod nézni, hogy egy bögre vízbe teszed a tojást. Ha a felszínen lebeg, már romlott.

Egyébiránt nyilván tudnék enni egy napig csak tojást, de nekem túl egyoldalúnak tűnik. Csempésznék mellé zöldséget (NYERSEN - az egészséges emésztés végett) a párolt mellé ha raksz bele, illetve kenyér félét.

2018. febr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
öcsééém ezt betolom egy ebédre....hmmm lehet mert koleszos voltam
2018. febr. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!